ﺳﻪشنبه، 26 تیر 1403

تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

فرصت مجدد انتخاب رشته و ویرایش فرم انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی از ظهر روز شنبه ۱۱ شهریور ماه آغاز می‌شود و ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۳ شهریور به پایان می‌رسد.

 

به گزارش ایسنا؛  آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه در ۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد و ۱۵۲۶ نفر متقاضی شرکت در این آزمون بودند. داوطلبان در رشته‌های "پروتزهای دندانی" "آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت" "ارتودانتیکس" "اندودانتیکس" "پریودانتیکس" "بیماری‌های دهان و فک و صورت" "جراحی دهان و فک و صورت" "دندانپزشکی ترمیمی" "دندانپزشکی کودکان" "رادیولوژی دهان و فک و صورت" "دندانپزشکی جامعه‌نگر" و "مواد دندانی" به رقابت پرداختند.
 

کارنامه علمی سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه منتشر شد و  همزمان با انتشار کارنامه علمی داوطلبان آزمون دستیاری، فرایند انتخاب رﺷته‌  آغاز شد و  ظهر روز دوشنبه ۶ شهریورماه به پایان رسید. 
 

بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که ۵۰ درصد نمره کل خام را کسب کرده‌اند و دارای سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنما هستند، مجاز به انتخاب رشته محل هستند. گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد "ویژه همان رشته تخصصی" مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته‌محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام می‌شود.
 

داوطلبانی که با در نظر گرفتن احراز حداقل ۵۰ درصد نمره کل آزمون مجاز به انتخاب رشـته شده‌اند، می‌توانند حداکـثر ۵۰ رشته محل مورد علاقه خـود را به ترتیب اولویـتِ مورد علاقه، در فرم انتخاب رشته محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار آنان قرار می گیرد، انتخاب کنند.

متقاضیان سهمیه بومی، می‌توانند در همان ۵۰ انتخابی خود، رشته محل های بومی را نیز انتخاب کنند.

سازمان نظام پزشکی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.