شنبه، 11 تیر 1401

رئیس زاده:

باید مسائل و مشکلات جامعه دندانپزشکی را بصورت هدفمند و اجرایی حل کنیم

باید مسائل و مشکلات جامعه دندانپزشکی را بصورت هدفمند و اجرایی حل کنیم

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نشست هم اندیشی با روسای انجمن های عمومی و تخصصی دندانپزشکی با اشاره به این که حوزه دندانپزشکی کشور از توان علمی بالایی برخوردار است؛ گفت: باید مسائل و مشکلات جامعه دندانپزشکی را بصورت هوشمند و اجرایی حل کنیم.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی ؛ جلسه هم اندیشی روسای انجمن های عمومی و تخصصی دندانپزشکی با دکتر محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی ظهر امروز در محل این سازمان برگزار شد.

روسای انجمن های عمومی و تخصصی دندانپزشکی هر کدام به بیان معضلات و مشکلات حوزه دندانپزشکی از جمله دخالت افراد غیر متخصص در امور درمانی دندانپزشکی، شکایات بی مورد از دندانپزشکان، تبلیغات گمراه کننده افراد غیرپزشک و بعضا پزشک در این حوزه و ... پرداختند.

دکتر محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز پس از استماع سخنان حاضرین در این نشست با اشاره به این که حوزه دندانپزشکی ایران از ظرفیت و توان علمی بالایی برخوردار است؛ اظهار کرد: در زمینه دخالت های نابجا در این حوزه جلسه ای با مرکز ملی مهارت های وزارت بهداشت برگزار نموده و خواستار ساماندهی این امر به طریق قانونی شدیم.

وی با بیان این که بحث نظارت بر تبلیغات جدی بوده و در این حوزه شاهد آنارشیسم هستیم که مردم را گمراه می کند؛ افزود: بالغ بر 5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در فضای اینستاگرام وجود دارد که رفع آن ریشه در حل کاستی های قانونی دارد زیرا زیرساختهای سازمان نظام پزشکی برای ورود به این حوزه کافی نبوده اما دلیل بر ساکت ماندن هم نیست و به انجمن ها این تفویض اختیار داده شده است که اگر تعداد انگشت شماری از همکاران اقدام به تبلیغات غیرمجاز می کنند ؛ انجمن مربوطه می تواند تذکرات لازم را به فرد خاطی بدهد و انجمن ها نیز در این زمینه باید فعال تر و جدی تر عمل نمایند.

وی ادامه داد: کارگروهی ویژه برای برخورد با تبلیغات غیرمجاز توسط افراد پزشک و غیرپزشک در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است؛ البته جامعه پزشکی قانون مدار بوده و اگر عده انگشت شماری خطا می کنند نباید به کل این جامعه تعمیم داده شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث تعرفه های پزشکی اشاره کرد و گفت: سازمان نظر کارشناسی خود را در خصوص قیمت تمام شده خدمات پزشکی به دولت ارائه داده است ولی متاسفانه مسئولان درک عمیق و درستی نسبت به معضلات جامعه پزشکی نداشته و این تصور وجود دارد که پزشکان دچار مشکل اقتصادی نیستند در حالی که میانگین دریافتی آن ها از سال 94 تا کنون هیچ تغییری نداشته بلکه کمتر هم شده است.

رئیس زاده با بیان این که سازمان نظام پزشکی در تعاملات و تعادلات حوزه سلامت کشور وزنی ندارد؛ اذعان کرد: باید مولفه های قدرت خود را شناسایی و تجمیع کنیم و سپس با استفاده از تعاملات بیرونی نسبت به رفع معضلات حوزه پزشکی اقدام نمائیم.

وی اضافه کرد: تک تک اعضای سازمان نظام پزشکی، انجمن های علمی، نظام پزشکی های شهرستان ها و اشراف به مسائل حقوقی از جمله مولفه های قدرت سازمان نظام پزشکی محسوب می شوند و باید با تعاملات بیشتر مولفه های قدرت خود را تقویت نمائیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان این که باید واقعیات جامعه پزشکی را براساس آمار ومستندات بیان کنیم؛ اظهار کرد: هر قدر جامعه پزشکی توانمندتر و به سامان تر باشد ، خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه می دهد و اغلب مشکلات ناشی از قطع تعاملات است.

وی در خصوص حل مشکلات حوزه دندانپزشکی نیز خاطرنشان کرد: باید تیمی متشکل از همکاران دندانپزشک در سازمان نظام پزشکی تشکیل شود تا مسائل و مشکلات این حوزه را به شکل اجرایی پیش برده و نسبت به ساماندهی و حل و فصل آن ها اقدام نمایند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.