یکشنبه، 7 خرداد 1402

آلودگی ۶۰ میلیون دوز واکسن جانسون‌ اند‌ جانسون

  • 23 خرداد 1400
  • 08:54
  • جهان
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
آلودگی ۶۰ میلیون دوز واکسن جانسون‌ اند‌ جانسون
چرخه تولید واکسن کرونای شرکت آمریکایی "جانسون‌ اند جانسون" به علت احتمال آلودگی دستخوش اختلال شده است. اداره نظارت بر مواد خوراکی و دارویی آمریکا واکسن‌های احتمالا آلوده را گردآوری کرده و مانع از توزیع آن‌ها شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، روند تولید واکسن‌های مقابله با همه‌گیری کرونا در سطح جهان با شتاب زیادی روبه‌رو است. همین موضوع باعث بروز اختلال و همچنین عدم کنترل کیفیت این واکسن‌ها می‌شود.

پس از بروز اختلال در تولید واکسن کرونای آسترازنکا، این بار قرعه به نام واکسن شرکت آمریکایی "جانسون‌ اند جانسون" افتاده است.

خبرگزاری‌ها اعلام کرده‌اند که شرکت جانسون‌ اند جانسون ناگزیر به نابود کردن میلیون‌ها دوز از واکسن تولیدی خود شده است.

این موضوع رسما توسط اداره نظارت بر مواد خوراکی و دارویی آمریکا، FDA اعلام شده است. درباره تعداد واکسن‌های نابود شده توسط شرکت جانسون‌ا ند جانسون رسما اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است.

گفته شده است که علت نابود کردن این واکسن‌ها نفوذ آلودگی به چرخه تولید بوده است. اداره نظارت بر مواد خوارکی و دارویی آمریکا توضیحی درباره نوع این آلودگی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

این در حالی است که روزنامه "نیویورک تایمز" به نقل از منابع مطلع گفته است که میزان واکسن‌های نابوده شده شرکت جانسون‌ اند جانسون حدود ۶۰ میلیون دوز بوده است.

کانادا نیز اعلام کرده است که ۳۰۰ هزار دوز از این واکسن را از مرکز تولیدی این شرکت در بالتیمور از دسترس خارج کرده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.