ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1400

شمار مبتلایان کرونا انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۱۳۴ نفر رسید

  • 16 فروردین 1400
  • 08:32
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 186 بازدید
  • Article Rating
شمار مبتلایان کرونا انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۱۳۴ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با روند سیر صعودی شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۱۳۴ نفر رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایرنا؛ دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری با اشاره به این که موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در استان سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است ؛ اظهار کرد : این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده است بطوری که ۷۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می شود.

وی ادامه داد: طبق آمار و پیش بینی های موجود و قدرت سرایت بالای این ویروس و ابتلای افراد سنین پایین و کودکان به ویروس انگلیسی تعداد موارد مبتلا و فوت ناشی از کرونا در چند روز آینده شدت بگیرد و شاهد مرگ و میر در میان افراد با سنین پایین باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هم‌اینک ۸۲ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند. 

هاشمی تاکید کرد: هم اینک از نظر رنگ بندی سیستان و بلوچستان در وضعیت زرد قرار دارد و باتوجه به روند افزایشی بیماران کرونایی ممکن است ظرف چند روز دیگر به حالت نارنجی تغییر پیدا کند بر همین اساس بیمارستان های استان و بخش هایی که پیش از این نیز به بیماران کرونایی خدمات ارائه می کنند آمادگی کامل برای آغاز موج جدید ویروس کرونا در استان را داشته باشند.

وی گفت: شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان با افزودن یک نفر دیگر تا کنون به یکهزار و ۱۹۷ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم عزیز استان تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

هاشمی بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: با وجود به ثمر نشستن طرح‌های پیشگیرانه و  روند کاهشی موارد ابتلا، بستری و  فوت ناشی از بیماری اما بشدت نگران ورود استان به موج بعد همه گیری کرونا هستیم.

انتهای پیام

 
 

 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.