ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1400

آخرین اخبار کووید 19 از خاورمیانه

از تور واکسن در روسیه برای ترک‌ها تا تولید واکسن سینوفارم در امارات

  • 15 فروردین 1400
  • 14:33
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 698 بازدید
  • Article Rating
از تور واکسن در روسیه برای ترک‌ها تا تولید واکسن سینوفارم در امارات
مصر دومین محموله واکسن آسترازنکای خود از طریق مکانیسم کوواکس با 854 هزار دوز دریافت کرد. تورهای تزریق واکسن اسپوتنیک در روسیه برای اهالی ترکیه شروع شده است و امارات متحده عربی خبر از آغاز تولید واکسن سینوفارم داد.

ترجمه: دکتر امیر صدری - روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

مصر یک محموله 854 هزار عددی واکسن کرونا را از طریق مکانیسم کوواکس دریافت کرد. این محموله بخشی از 40 میلیون دوز واکسن کووید 19 است که مصر قرار است از طریق GAVI دریافت کند. سخنگوی وزارت بهداشت و سلامت مصر در بیانیه ای اعلام کرد واکسن آسترازنکا ارسالی هم ازسازمان بهداشت جهانی و هم از سازمان دارویی مصر برای استفاده اضطراری تأییدیه گرفته است.

وی افزود: این محموله قبل از واکسیناسیون کارگران پزشکی ، افراد مسن و گروه های واجد شرایط شهروندان مبتلا به بیماری های مزمن در آزمایشگاه های مقامات آزمایش می شود.

مصر حدودا دو ماه قبل یک محموله 50 هزار دوزی واکسن آسترازنکا دریافت کرده بود که از آن برای شروع واکسیناسیون کادر درمان خود استفاده کرده بود

تور واکسیناسیون در روسیه برای ترک ها

وزنامه های ترکی حریت گزارش داد شرکت های مسافرتی این کشور شروع به برگزاری تورهای واکسیناسیون به روسیه برای کسانی که نمی خواهند منتظر دریافت واکسن کووید 19 شوند، کرده اند.

تورها شامل بازدید از مسکو، هزینه هتل و پرواز و واکسیناسیون است. همچنین به کسانی که واکسن دریافت کنند گواهی دریافت واکسن داده می شود. در این گزارش آمده افرادی که تور را بخرند دو بلیت رفت وبرگشت دریافت خواهند کرد: «به عنوان مثال، اگر اولین پرواز در 15 آوریل باشد، بلیط پرواز دوم برای تاریخ 6 مه تنظیم می شود. در هر دو عزیمت 2 شب اقامت در مسکو وجود دارد واکسیناسیون به محض رسیدن به مسکو انجام می شود. واکسیناسیون در کلینیکی انجام می شود که ما در آنجا توافق انجام داده ایم. واکسن اسپوتنیک وی به مسافران تنظیم خواهد شد.»

طبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه، بیشتر از 8.4 میلیون نفر از اهالی این کشور تا امروز یک دوز واکسن ویروس کرونا و 6.6 میلیون نفر هم هر دو دوز را دریافت کرده اند.

ساخت واکسن سینوفارم در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی تولید واکسن سینوفارم چین را از ماه آوریل آغاز می کند و به کشورهای حوزه خلیج فارس کمک می کند برنامه های تأمین ویروس کرونا در سراسر جهان را تسریع کند.

صنایع دارویی خلیج فارس ، معروف به جولفار، اولین کشوری بود که تائیدیه  را برای استفاده عمومی در ماه دسامبر تصویب کرد و اعلامکرد این واکسن 86 درصد در جلوگیری از کووید 19 موثر است.

امارات متحده عربی برای حدود 80 درصد جمعیت خود حداقل یک دوز واکسن تزریق کرده است و از این لحاظ دومسن کشور جهان محسوب می شود. در این کشور واکسن های فایزر، آسترازنکا، اسپوتنیک و سینوفارم مورد استفاده قرار گرفته اند.ده اند چرا که امارات در ماه پیش شروع به ارائه دوز «تقویت کننده» سوم واکسن سینوفارم به کسانی که پس از دو دوز واکسن تولید آنتی بادی کافی نداشتند، کرده است.

وزیر امور خارجه امارات اخیرا گفته دو کشور اکنون در حال بررسی روش های همکاری برای مبارزه با همه گیری در خاورمیانه و آفریقا هستند، از جمله ایجاد یک مکانیسم بین المللی برای سهولت سفر به این دوکشور برای تزریق واکسن. وی همچنین گفت:« دو کشور تلاش خواهند کرد تا تولید دو جانبه واکسن ها را تسریع کنند تا کمک زیادی به اطمینان برای در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن واکسن ها کنند.»

جولفار، تاسیس شده در سال 1980 در راس الخیمه یکی از بزرگترین تولید کنندگان دارو در خاورمیانه و آفریقا است.

دکتر امیر صدری امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.