پنجشنبه، 7 اسفند 1399

کادر درمان بخش خصوصی شمول عنوان شهید سلامت قرار گیرند/ تشکیل گروه تعاون برای رصد وضعیت خانواده شهدای سلامت

  • 30 دی 1399
  • 13:21
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 276 بازدید
  • Article Rating
کادر درمان بخش خصوصی شمول عنوان شهید سلامت قرار گیرند/ تشکیل گروه تعاون برای رصد وضعیت خانواده شهدای سلامت
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از زحمات ایشان در عرصه رسیدگی به خانواده معزز شهدای سلامت و تعیین تکلیف پرونده‌های بسیاری از این عزیزان، خواستار رسیدگی به معضلاتی مانند وضعیت مالی خانواده شهدای سلامت، لحاظ نمودن کادردرمان بخش خصوصی در زمره شهدای سلامت و سایر معضلات موجود دراین عرصه شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی متن نامه دکتر ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی خطاب به دکتر ظفرقندی به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر نمکی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

با سلام و احترام،

ضمن تشکر از زحمات جنابعالی در عرصه رسیدگی به خانواده معزز شهدای سلامت و تعیین تکلیف پرونده‌های بسیاری از این عزیزان، از آنجا که اختیار ویژه‌ای در آیین‌نامه مربوطه به وزیر محترم بهداشت واگذار شده است موارد ذیل خدمت جنابعالی معروض می‌گردد:

1- همانطور که استحضار دارید همکاران زیادی از بخش خصوصی و در مطب‌ها در صف مقدم معاینه و مواجهه با بیماران کرونایی قرار دارند که بعضی از این بزرگواران در این مسیر مبتلا به کرونا و نهایتاً شهید شده‌اند، لذا خواهشمند است ضمن طرح این موارد، این عزیزان مشمول عنایت و شمول عنوان شهید مدافع سلامت قرار گیرند.

2- حقوق جاری شهدای مدافع عرصه سلامت بلافاصله پس از شهادت قطع می‌شود و تا زمان رسیدگی به پرونده‌های این عزیزان، خانواده آنها در شرایط سخت و عسر و حرج قرار گرفته و از حقوق قانونی محروم هستند. لذا خواهشمند است دستور فرمایید تا زمان رسیدگی به پرونده در کمیسیون مربوطه حقوق ایشان تأمین شده و رسیدگی لازم انجام شود.

3- ایجاد گروه‌ها و تیم‌های بازدید و رسیدگی مشترک وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی به خانواده معزز شهدای سلامت در قالب «گروه تعاون» برای بررسی کمبودهای مادی و معنوی خانواده این عزیزان و تسکین آلام آنها (همچون دوران دفاع مقدس) اقدام شایسته‌ای است که در صورت موافقت جنابعالی می‌تواند هماهنگی‌های لازم توسط سازمان نظام پزشکی انجام شود.

 

گفتنی است روز گذشته نیز رئیس کل نظام پزشکی دردیداری با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید در خصوص پرونده شهدای سلامت تبادل نظر کردند.

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.