جمعه، 15 اسفند 1399

معین در جلسه هم اندیشی نخستین همایش جامع کشوری کرونا :

نبود کار تیمی و مشترک؛ نقطه ضعف مدیریت کرونا در کشور است

  • 24 دی 1399
  • 08:17
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 256 بازدید
  • Article Rating
نبود کار تیمی و مشترک؛ نقطه ضعف مدیریت کرونا در کشور است

رئیس شورای عالی نظام پزشکی در جلسه هم اندیشی نخستین همایش جامع کشوری کرونا با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسه ای مشترک از اساتید پایه و بالینی جهت بررسی جنبه های مختلف کرونا گفت: نبود کار تیمی و مشترک از جمله نقاط ضعف کشور در مدیریت بیماری کووید 19 بوده که ضرر آن متوجه بیماران خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی؛ دکتر مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی و رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران که بصورت آنلاین در جلسه هم اندیشی نخستین همایش جامعه کشوری کرونا حضور یافت؛ با تاکید بر اهمیت استیگما در دوران حاد کرونا اظهار کرد: نباید از اهمیت استیگما در دوران کرونا و پسا کرونا غافل شد زیرا مدیریت بحران را با مشکل مواجه خواهد کرد.


وی با اشاره به این که برای دوران پساکرونا نیازمند برنامه مدیریت شده هستیم؛ افزود: باید مدیریت جنبه های روانی و اجتماعی را در دوران پسا کرونا مدنظر قرار دهیم که لازم است در این راستا جلسه مشترکی از اساتید پایه و بالینی تشکیل شده و جنبه های مختلف این مهم مورد بحث و بررسی قرار گیرد.


رئیس شورای عالی نظام پزشکی نبود کار تیمی و مشترک را یکی از نقاط ضعف کشور در مدیریت این بیماری دانست و گفت: متاسفانه کار تیمی و مشترک در خصوص مدیریت بیماری کم انجام می شود که ضرر آن در نهایت متوجه مردم خواهد شد.


معین در بخش دیگری از سخنان خود با گلایه از این که از نگاه دولت انجمن های علمی موضوعیتی در کشور ندارند؛ تصریح کرد: در علوم پزشکی نزدیک به 250 انجمن علمی داریم اما چقدر در برنامه ریزی های کلان و مسائل صنفی از ظرفیت های آنها استفاده می شود؛ در حالی که باید بازوی اجرایی و کارشناسی ا رشد دولت تلقی شوند.


وی با اظهار تاسف از این که قدر انجمن های علمی را نمی دانند؛ ادامه داد: در سطح کلان نوع نگاه به انجمن های علمی و NGO ها منفی یا بی تفاوتی است و از این پتانسیل عظیم استفاده نمی شود.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از انجمن های علمی درخواست می کنم هر پیشنهاد که جنبه سیاستی داشته و در جهت ارتقاء جایگاه انجمن هاست به سازمان نظام پزشکی ارائه شود تا به عنوان نظر مشورتی به مسئولان ذیربط اعلام شود.
انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.