یکشنبه، 19 آذر 1402

لزوم توجه بیشتر مسئولان به سلامت مردم و کادر درمان

لزوم توجه بیشتر مسئولان به سلامت مردم و کادر درمان
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به لزوم تدبیر مسئولان برای حفظ سلامتی مردم، گفت: درخواست داریم که سیاست گذاران توجه ویژه ای هم به سلامت مردم و هم به ارائه دهندگان خدمات درمانی داشته باشند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایسنا؛ ناهید خداکرمی در جلسه  شورای شهر تهران با بیان اینکه نزدیک به یکسال است کشور درگیر بحران اپیدمی کرونا شده است، گفت: در این مدت کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران و... آسیب زیادی را دیدند و تعداد زیادی از آنها را در سنین فعالیت و جوانی از دست دادیم.

 

وی با بیان اینکه مردم دراین مدت بیشتر با شرایط کاری کادر درمان آشنا شدند، افزود: کادر درمان همواره در معرض خطر بودند و وقتی بیماری مبتلا به ایدز،هپاتیت و... می آید کادر درمان در معرض خطر است و کارشان مورد اغماض قرار گرفته است.


خداکرمی ادامه داد: درخواست داریم که سیاست گذاران توجه ویژه ای هم به سلامت مردم و هم به ارائه دهندگان خدمات درمانی داشته باشند.


وی با بیان اینکه هر کدام از اعضای تیم درمان با اینکه مهارت و دانش فردی دارند اما تیم هستند که عملکردشان موجب بهبودی بیمار می شود، گفت: بنا براین پزشک، پرستار و.. همچون یک حلقه هستند و بد نیست سیاست گذاران و حکمرانان کشور، این شیوه کار تیمی را مورد توجه قرار دهند و بدانند در کشورداری هم باید پیشگیری،غربالگری،درمان و توانبخشی پس از درمان را در کشورداری لحاظ کنند و این طور نباشد یک نفر بدون تخصص در مسائل سیاسی،حقوقی و ... بخواهد کشور را به صورت موش آزمایشگاهی قرار دهد و آزمون و خطا کنیم.


خداکرمی با بیان اینکه دیگر طاقت آزمون و خطا نداریم و باید توجه ویژه ای به همه اعضای تیم درمان شود و مطالبات آنها پاسخ داده شود، خاطرنشان کرد: در حادثه جمعه ارتفاعات تهران دکتر فاطمی دندانپزشک که فعال اجتماعی،کوهنورد و از موسسین خبرگزاری ایسنا بودند را از دست دادیم و هفته گذشته نیز دکتر بصیر متخصص نوزادان را در راه مبارزه با کرونا از دست دادیم و طاقت غم دیگری نداریم و مسولان باید در مورد حفظ سلامتی مردم فکری کنند.
انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.