یکشنبه، 17 اسفند 1399

در دستور کار قرار گرفت:

راه اندازی مرکز اسناد سازمان نظام پزشکی کشور

  • 30 آذر 1399
  • 13:12
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 254 بازدید
  • Article Rating
راه اندازی مرکز اسناد سازمان نظام پزشکی کشور


نایب رئیس دوم شورای عالی از راه اندازی مرکز اسناد سازمان نظام پزشکی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به لزوم مستند سازی مصوبات شورای عالی ، تولیدات داخلی مانند آئین نامه ها و بخشنامه ها و تولیدات برون سازمانی ؛ ضرورت راه اندازی مرکز اسناد سازمان نظام پزشکی در دستور کار قرار گرفت.

دکتر فرزاد فرقان نایب رئیس دوم شورای عالی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی نظام پزشکی با اشاره به جلسه ای که برای بررسی ابعاد مختلف این مهم، با دعوت از رئیس مجمع عمومی ؛ معاونت پشتیبانی ،مدیر عامل صندوق تعاون و رفاه ؛ مدیر فناوری اطلاعات و سایر ارکان نظام پزشکی امروز در محل این سازمان بصورت حضوری و آنلاین(توامان)  برگزار شد؛ بیان کرد: راه اندازی مرکز اسناد جزء نیازهای اساسی نظام پزشکی بوده و باید شیوه نامه ای برای آن تدوین شود.


وی افزود: علاوه بر ضرورت ها باید تهدید ها؛ الزامات و نحوه طبقه بندی و نگهداری اسناد بر بستر نرم افزاری و همچنین تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز در این زمینه مورد بررسی های کارشناسانه قرار گیرد.


وی با اشاره به اینکه بارگذاری در این مرکز باید از موارد مینیمال شروع شده و سپس در سطح کلان گسترش یابد ؛ ادامه داد: تدوین شیوه نامه اولیه در کنار ظرفیت های موجود در سازمان انجام خواهد شد و در خصوص برون سپاری ها باید محرمانگی و امنیت اسناد مد نظر قرار گیرد.


فرقان با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن این پروژه مهم باید مرحله به مرحله کار را پیش ببریم؛ تصریح کرد: مرکز اسناد برای دسترسی ذینفعان به اسناد مورد نیاز؛ سطح دسترسی ها را تعریف و درگاه ارائه خدمات را مشخص خواهد کرد.


به گفته نایب رئیس دوم شورای عالی نظام پزشکی زیرساختهای فناوری اطلاعات؛ مباحث تکنیکال و محتوایی در این پروژه مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار می گیرد و پس از ارزشیابی های لازم سطوح دسترسی برای ذینفعان جهت انجام امور تحقیقاتی تعریف خواهد شد.


وی در پایان یاد آور شد: طبق نظرات و بررسی انجام شده در این جلسه ؛ نوع نگاه به این پروژه حاکمیتی است و در صورت نیاز بودجه لازم در سال 1400 برای آن دیده خواهد شد، ضمن آنکه طی هفته های آتی جلساتی توسط کمیته ای که در این زمینه تشکیل شده ، برگزار خواهد شد تا پس از حصول نتیجه، مراتب به عنوان پیشنهاد سازمان نظام پزشکی در هیات رئیسه شورای عالی جهت تصویب و اجرایی شدن ارائه شود.


انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.