دوشنبه، 8 خرداد 1402

وضعیت اراک، خمین و ساوه مشکی شد

وضعیت اراک، خمین و ساوه مشکی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار و اخبار وضعیت شهرستان های استان مرکزی از لحاظ میزان شیوع کرونا در دوازدهم آبان ماه ۹۹، شهرستان های اراک، خمین و ساوه در وضعیت مشکی قرار دارند.

 بر اساس اعلام علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان اظهار کرد: شهرستان های دلیجان، تفرش، آشتیان، شازند، فراهان، کمیجان، محلات و زرندیه در وضعیت قرمز و شهرستان خنداب نیز در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 

وی هشدار داد: متاسفانه شهرهای اراک، خمین و ساوه در وضعیت مشکی قرار گرفتند که با توجه به افزایش روز افزون آمار مبتلایان و متوفیان، در صورت استمرار این شرایط و عدم توجه مردم به پروتکل های بهداشتی، روزهای خوبی را برای سلامت استان پیش بینی نمی کنیم.

 

متولی سلامت استان مرکزی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی تنها یک شعار نیست و باید واقعا برای سلامت خودمان ارزش قائل شویم، بهداشت بدون عمل تنها یک شعار است و مطمئنا با شعار دادن نه تنها شرایط خوب نمی شود، بلکه در این صورت وضعیت بسیار وخیم تر هم خواهد شد.

 

وی بیان کرد: به مرحله‌ای رسیده‌ایم که مسئولان و مدیران ارشد استانی نیز پا به پای کادر درمان وارد میدان مبارزه و نفس گیر کرونا ویروس شده اند و جای تاسف دارد که بعضی از مردم با سهل انگاری و غفلت علاوه بر تهدید جان و سلامتی خود، تلاش های شبانه روزی مسئولان را هدر می دهند.

جمالیان در پایان گفت: بهتر است بعضی از اشخاص از خواب غفلت بیدار شده و کمی تامل کنند زیرا اگر این اتفاقات ناگوار برای خودشان یا عزیزانشان رخ دهد، ممکن است کاری از دست کادر درمان بر نیاید.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.