چهارشنبه، 9 اسفند 1402

همت والای کادر درمان ستودنی است/ شرایط کرونا سخت از دوران دفاع مقدس است

 همت والای کادر درمان ستودنی است/ شرایط کرونا سخت از دوران دفاع مقدس است

امروز ایثار مدافعان سلامت در نبرد با کرونا، یادآور از جان گذشتگی رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و همراهی و همدلی مردم با آنان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی دکتر حسنعلی پیشاهنگ متولد فروردین ماه سال 1347 از جمله پزشکانی است که در دوران دفاع مقدس برای خدمت به مردم و دفاع از خاک وطن هم بعنوان رزمنده و هم پزشک حضور داشته است.
وی در خصوص حضور خود در دوران جنگ تحمیلی می گوید: سال 65 پس از کنکور به جبهه رفتم و به عنوان تک تیرانداز در ام القصر واقع در منطقه فاو به خدمت مشغول شدم و پس از آن که نتایج کنکور اعلام شد به عنوان دانشجوی پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی ایران شدم و در سال 67 که قطعنامه ایرن وعراق امضاء شد و هنوز دانشجو بودم به منطقه طلائیه رفتم و در بیمارستان صحرایی آن جا بعنوان پزشک یار مشغول شدم.
وی ادامه می دهد: در سال 67 که دوباره وارد فضای جنگ و جبهه شدم عراق پیشروی کرده بود و به ما نیز اسلحه داده بودند که در صورت حمله عراقی ها بتوانیم از خود دفاع کنیم و زمانی که اطلاع دادند دشمن پیشروی کرده و به بیمارستان نزدیک شده به همراه اتوبوسهایی که برای بازگرداندن نیروها فرستاده بودند از طلائیه برگشتم اما 30 نفر از کادر درمانی بیمارستان اسیر شدند و خاطره بسیار تلخی بود.
دکتر پیشاهنگ با اشاره به فعالیت های پزشکان بویژه گروههای جراحی و ارتوپدی در دروان  جنگ اظهار می کند: تلاش ها و رشادتهایی که در اپیدمی کرونا از سوی همکاران مشاهده می کنیم بسیار سخت تر از آن دوران است و ایران همیشه در طول تاریخ مقابل ناملایمات (چه نظامی و چه اپیدمی بیماری ها ) ایستادگی کرده و با همراهی و همدلی مردم از بلایا و بحران عبور کرده است و در شرایط بحرانی کنونی هم نیازمند همدلی و همراهی مردم هستیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری و ... بتوانیم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم .
وی بیان می کند: هدف من فقط ایران وایران وایران است و اکنون نیز در مطب شخصی خود به ارائه خدمت مشغول هستم و امیدوارم با همراهی مردم و همت والای کادر درمان هر چه زودتر از این پاندمی عبور کنیم.

انتهای پیام
 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.