یکشنبه، 3 مهر 1401

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با ارسال نامه ای به رهبر معظم انقلاب:

از برگزاری عزای عظما با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران قرارگیرد قدردانی می کنم.

از برگزاری عزای عظما با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران قرارگیرد قدردانی می کنم.
یقینا این بحران عالم گیر و خانمان‌سوز بدون رعایت همه اصول ضروری بهداشتی و حفاظتی و نظارت جدی و موکد عوامل اجرایی بر اجرای این ضوابط به سامان نمی رسد.
امید است تذکر جنابعالی در این مقوله نیز یاری‌گر خادمان و مدافعان عرصه سلامت کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر محمدرضا ظفرقندی با ارسال نامه ای، از مقام معظم رهبری بخاطر ایجاد شمایل جدید در برگزاری مراسم عزاداری که در آن تمام دستورالعمل های بهداشتی رعایت شده است تقدیر  و اظهار امیدواری کرد این نوع برگزاری مراسم برای سایر عزاداران و هیات های مذهبی به عنوان الگو مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی همچنین در این نامه با اظهار تاسف از عدم پای بندی مجریان قانون به دستورالعمل های بهداشتی، درخواست های انجمن های علمی، مکاتبات وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی مبنی بر مداخله در ایجاد محدودیت در سفرهای بی دلیل که باعث طغیان همه گیری می شود از مقام رهبری برای مداخله و تذکر جدی، درخواست یاری نمود.

متن این نامه به قرار زیر است:

حضرت آیت الله خامنه ای
مقام معظم رهبری
سلام علیکم
ضمن عرض تسلیت ایام عزا و سوگ سرور و سالار شهیدان و آزادگان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و فرزندان و یاران با وفایش، وظیفه خویش می‌دانم مراتب تقدیر و تشکر خود و همکاران خدوم و ایثارگر جامعه پزشکی کشور را به‌خاطر تصریح اولویت سلامت مردم و تبعیت از نظرات علمی و کارشناسی در ایام شیوع بحران کرونا در همه مراحل این بیماری و بخصوص در مراسم عزاداری ماه محرم را اعلام نموده و از برگزاری مراسم این سوگ و عزای عظما با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران و هیآت مذهبی قرارگیرد قدردانی کنم. 
همچنین لازم می‌دانم به عنوان نماینده جامعه پزشکی کشور مراتب نگرانی عمیق پزشکان و همه کادر درمان از مسافرت‌های بی رویه و غیرضروری در این ایام بخصوص به استان‌های شمالی کشور را که مصداق قطعی اضرار به مردم و مدافعان عرصه سلامت است را به استحضار برسانم واز اینکه مسئولین اجرایی ذیربط علیرغم هشدارها ومکاتبات مکرر کارشناسان و دلسوزان انجمنهای علمی، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای نظارت جدی و ممانعت از سفرهای غیرضروری اقدام مؤثری انجام ندادند اظهار تاسف کنم. 
یقینا این بحران عالمگیر و خانمان‌سوز بدون رعایت همه اصول ضروری بهداشتی وحفاظتی و نظارت جدی و موکد عوامل اجرایی بر اجرای این ضوابط به سامان نمی رسد. 
امید است تذکر جنابعالی در این مقوله نیز یاری‌گر خادمان ومدافعان عرصه سلامت کشور باشد. 
دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران
۱۳۹۹/۶/۷

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.