ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

انتقاد رییس نظام پزشکی از برخی مصادیق "شهید خدمت" تلقی شدن مدافعان سلامت

  • 03 شهریور 1399
  • 09:00
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 282 بازدید
  • Article Rating
انتقاد رییس نظام پزشکی از برخی مصادیق "شهید خدمت" تلقی شدن مدافعان سلامت
رییس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به برخی مصادیق شهید خدمت تلقی شدن پزشکانی که به دلیل ابتلا به کرونا فوت شده اند، گفت: کمیته‌ ای سه نفره‌، مصادیق شهید خدمت را تعیین می‌کنند، اما چیزی که در حال حاضر مطرح شده، کافی نیست و ما اعلام کردیم که باید اصلاح شود و کل جامعه پزشکی را در تمام بخش‌ها در نظر بگیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایسنا؛ دکتر محمدرضا ظفرقندی با اشاره به شهید خدمت تلقی شدن مدافعان سلامت، گفت: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم این موضوع مطرح شد که بعد از آن اشکالات این طرح را عنوان کردیم. یکی از اشکالات این طرح این است که پزشکان بخش خصوصی در آن دیده نشده‌اند که در این باره اعتراض کردیم.

وی افزود: در عین حال پزشکان بخش دولتی هم که در بخش‌هایی به جز بخش‌های ویژه کرونا، فعالیت می‌کنند، در آن کمرنگ دیده شده بود و در این دستورالعمل بخش‌هایی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه و... به صورت کمرنگ دیده شده بود.

ظفرقندی ادامه داد: یک کمیته‌ سه نفره‌ای در این زمینه وجود دارد که مصادیق شهید خدمت را تعیین می‌کنند، اما چیزی که در حال حاضر مطرح شده، کافی نیست. ما اعلام کردیم که باید اصلاح شود و کل جامعه پزشکی را در تمام بخش‌ها در نظر بگیرند. تفاوتی ندارد که یک پزشک در آی‌سی‌یو به بیماری مبتلا شده یا در مطب و آزمایشگاه گرفتار کرونا شده است.

رییس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه صف اول مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا مطب‌ها هستند، گفت: در درجه بعدی بیمارستان‌ها قرار دارند. بنابراین کسانی که در صف ارائه خدمت به کرونا مبتلا می‌شوند، باید به صورت یکسان دیده شوند. یکسری اشکالات حقوقی در این زمینه وجود دارد که اعلام کردیم که باید  اصلاح شود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.