پنجشنبه، 1 آبان 1399

وزیر بهداشت روسیه از تولید اولین سری واکسن روسی کرونا خبر داد

  • 23 مرداد 1399
  • 07:20
  • سلامت
  • 1 دیدگاه
  • 141 بازدید
  • Article Rating
وزیر بهداشت روسیه از تولید اولین سری واکسن روسی کرونا خبر داد

وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که اولین سری از واکسن کروناویروس که مدت‌ها در انتظار است، طی دو هفته تولید و آماده استفاده خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد آزمایش‌های کنترل کیفیت واکسن کرونا امروز در حال انجام است و طی دو هفته آینده، اولین گروه از این دارو تولید شده و برای واکسیناسیون کادر درمانی در گروه‌های خطرناک سلامت تحویل داده می‌شود.

واکسن کرونای روسیه با نام "اسپوتنیک-وی" توسط موسسه تحقیقاتی گامالیا ساخته شده و تولید انبوه آن در کارخانه دارویی  AFK Sistema Binnopharm آغاز شده است. پیش‌بینی می‌شود کل تولید دارو در ۱۲ ماه اول به ۵۰۰ میلیون دوز برسد.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

وزیر بهداشت روسیه با تأکید بر این که واکسیناسیون برای همه از جمله پزشکان اختیاری خواهد بود، افزود: اکنون یک برنامه ردیابی ویژه در دست تهیه است که به شهروندان روسی اجازه می‌دهد وضعیت سلامتی خود را تأیید کنند. این برنامه همچنین بر عوارض جانبی احتمالی دارو برای افرادی که واکسن مصرف کرده‌اند، نظارت خواهد کرد.

موراشکو اعلام کرده که این واکسن در درجه اول برای تأمین تقاضا در داخل روسیه استفاده می‌شود اما صادرات این دارو نیز منتفی نیست. وی همچنین خاطرنشان کرد: انتقاد از واکسن در خارج از کشور بی‌اساس بوده و ناشی از ترس از رقابت عادلانه است.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

بنا بر گزارش اسپوتنیک، مقامات روسی پیشتر گفته بودند که برنامه دو مرحله‌ای واکسن گامالیا می‌تواند تا دو سال مصونیت افراد را در برابر کرونا فراهم کند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

البرز پنجشنبه, 23 مرداد,1399 17:23
انشالله كه جاى اميدوارى باشد.
سوال اين است كه محصولات روسى هيچگاه كيفيت بالائى نداشته اند. بنظر هم ميرسد كه مراحل انتهائى پروسه ى توليد هنوز درحال انجام باشد.
بهرحال اميد همه اين است كه بزودى يك واكسن كاملاً مؤثر ساخته شود. حالا روسى يا امريكائى.
مهم، نجات جان انسانهاست.