چهارشنبه، 9 مهر 1399

اراک همچنان قرمز است

  • 15 مرداد 1399
  • 10:10
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 288 بازدید
  • Article Rating
اراک همچنان قرمز است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستان های استان از لحاظ میزان شیوع کرونا در ۱۴ مردادماه ۹۹، اراک همچنان قرمز است و شهرستان های خمین، ساوه و دلیجان نیز به اراک ملحق شده اند.

بنابر اعلام روابط عمومی علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه گفت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی یا خطر قرار گرفته اند.

وی افزود: شهرستان های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و شهرستانهای ساوه، دلیجان و خمین نیز به اراک اضافه شده اند که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه ها دارد. در واقع در سایه این بی توجهی ها کروناویروس در حال جمع آوری قربانیان خود است.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه وضعیت آنها به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده و شهر های خمین، ساوه و دلیجان نیز از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده اند.

جمالیان افزود: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهرهای پرخطر ما افزوده می شود و این به معنای اعمال فشار مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی است.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس گیر و هولناکی باشیم.

وی گفت: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می شود و در صورت هرگونه سهل انگاری و عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می شود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.