جمعه، 17 آذر 1402

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران:

تامین وسایل حفاظتی مهمترین مشکل است

تامین وسایل حفاظتی مهمترین مشکل است
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران بیشترین مشکلات موجود را مربوط به تامین وسایل حفاظتی دانست و گفت: این سازمان برای وارد کردن اقلام بهداشتی و درمانی به کشورها، تولید کیت‌های تست تشخیصی و فراهم آوردن وسایل بهداشتی برنامه دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایرنا؛کریستوف هملمن در نشست با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار داشت:  سازمان بهداشت جهانی برای پشتیبانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به منظور فراهم آوردن وسایل مورد نیاز بیمارستان‌ها و توسعه توانمندی آزمایشگاه‌ها اقدام‌هایی کرده است.

وی بازدید از برخی مراکز آموزشی درمانی را جزو برنامه‌های طرح «آی. سی. ای. آر. پی» دانست و اضافه کرد: این طرح مربوط به پاسخ‌دهی ایران به بیماری کووید ۱۹ است که در آن سازمان بهداشت جهانی قراردادی برای تامین وسایل حفاظتی با هدف بالا رفتن استاندارد وسایل تشخیص کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با قدردانی از میزبانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی همدان، با ادای احترام به همه فعالان حوزه سلامت بیان کرد: امروزه بسیاری از پزشکان در خط اول مقابله با ویروس کرونا قرار  دارند.

هملمن از راه‌اندازی خط تولید وسایل حفاظتی در همدان ابراز رضایت کرد و انتشار مقاله‌های پژوهشی در حوزه کرونا را رضایت‌بخش دانست.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با تاکید بر اهمیت حوزه آموزش بهداشت، سلامت و ارتقای بهداشتی ابراز امیدواری کرد که سواد بهداشتی ارتقا یابد.

وی آزمونه (پایلوت) شدن همدان در برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» را کاری ارزشمند توصیف کرد و گزارش‌های دریافتی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی همدان را نشان دهنده، موقعیت اپیدمی ویروس کرونا در این استان و نحوه کنترل و مهار آن دانست.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

هملمن از اینکه استان همدان همچنان در مرحله نخست سناریوی خود مبنی بر در نظر گرفتن ۷۰۰ تختخواب برای بیماران بوده و نیازی به دو سناریوی دیگر تدوین شده و استفاده از تخت های بیشتر نیست ابراز خرسندی کرد.

وی بررسی وسایل و تجهیزات بیمارستان‌ها را یکی از برنامه‌های سفر خود به همدان دانست و ابراز امیدواری کرد که با توجه به زمان‌بر بودن ورود وسایل به استان همدان این امکانات هر چه سریع‌تر به این استان برسد.


انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.