دوشنبه، 29 دی 1399

ایالات متحده در حال ورود به مرحله خطرناک‌تری از شیوع کروناست

  • 13 مرداد 1399
  • 10:34
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 237 بازدید
  • Article Rating
ایالات متحده در حال ورود به مرحله خطرناک‌تری از شیوع کروناست

یکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه‌ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، "دبورا برکس" به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری در آمریکا اکنون به طرز "فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده" و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

وی گفت: این بیماری اکنون نواحی روستایی را هم در کنار شهرهای بزرگ تحت تاثیر قرار داده است و بنابر این جوامع روستایی در برابر کووید-۱۹ مصون نیستند، باید از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

آمار ابتلا و مرگ در اثر این بیماری در آمریکا بیش از هر کشور دیگر جهان بوده است. براساس شمارش دانشگاه جانز هاپکینز بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این کشور مبتلا شده اند و حداقل ۱۵۴ هزار و ۸۳۴ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

آمار گزارش شده ابتلا در جهان بیش از ۱۸ میلیون نفر و آمار درگذشتگان نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد است.

دکتر برکس که از اعضای ارشد کارگروه مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ کاخ سفید است گفت: باید به همه کسانی که در نواحی روستایی زندگی می کنند بگویم که شما در مقابل این ویروس مصون نیستید. این اپیدمی اکنون متفاوت و گسترده است و هم نواحی روستایی را دستخوش می کند هم شهری را.

او همچنین نسبت به سفر به نقاط شلوغ در جریان تعطیلات تابستانی ابراز نگرانی کرد و به ذکر مشاهدات خود در جریان سفر به ۱۴ ایالت در سه هفته اخیر پرداخت.

وی متذکر شد: با سفر به اطراف کشور دیدم که مردم دایم درحال جابجایی هستند. اگر تصمیم گرفته اید به نقطه ای شلوغ سفر کنید، واقعا باید بعد از بازگشت از سفر فرض کنید که آلوده شده اید و مراقب باشید.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

شیوع ویروس کرونا در آمریکا در طول تابستان به خصوص در ایالات جنوبی و غربی شدت گرفته است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، درحالی که "نانسی پلوسی"، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان در حمله‌ای به دکتر برکس این اطلاعات را نادرست خواند اما برکس در پاسخ گفت که تصمیم های او همیشه بر داده‌های علمی استوار است.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.