دوشنبه، 30 فروردین 1400

خبر خوش معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی ؛

پزشکان نگران تمدید پروانه طبابت خود نباشند / عدم نیاز به امتیاز بازآموزی برای سال 99

  • 19 تیر 1399
  • 08:27
  • سازمان
  • 1 دیدگاه
  • 1625 بازدید
  • Article Rating
پزشکان نگران تمدید پروانه طبابت خود نباشند / عدم نیاز به امتیاز بازآموزی برای سال 99
سلیمی با بیان این که طبق رایزنی های انجام شده با وزارت بهداشت این مجوز را گرفتیم که در سال 99 پزشکان نیازی به امتیاز بازآموزی نداشته باشند؛ گفت: اما در سال آینده به ازای 6 سال ؛ همکاران باید 150 امتیاز را برای تمدید پروانه مطب خود ارائه دهند.

دکتر علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان ضمن اشاره به همه گیری بیماری کووید19 در کشور اظهار کرد: با توجه به این که امکان حضور در همایش ها و برنامه های بازآموزی بصورت حضوری وجود ندارد و سال آینده نیز همکاران باید پروانه های طبابت خود را تمدید کنند ؛یکی از دل نگرانی های موجود این بودکه پروانه ها تمدید نشود یا همکاران نتوانند امتیاز بازآموزی لازم را کسب کنند .

وی به دو مکانیسم برای رفع این مشکل و کاستن از دل نگرانی های جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: با طراحی و اجرای برنامه های مجازی همکاران می توانند ضمن بروز کردن اطلاعات خود امتیاز لازم را کسب نمایند که با رایزنی های انجام شده قوانین نیز در این زمینه تسهیل شد و اعضای نظام پزشکی می توانند تمامی امتیاز خود را با شرکت در وبینارهای مجازی تامین کنند.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

وی با اشاره به این مهم که احتمال می دادیم شاید تعداد وبینارها و برنامه های مجازی کافی نبوده و سقف امتیازات بالا نباشد؛ ادامه داد : با رایزنی هایی که با وزارت بهداشت انجام دادیم ؛ این مجوز را اخذ نمودیم که برای سال 99 نیاز به امتیاز بازآموزی نباشد اما همکاران در سال آینده به ازای 6 سال ؛ در واقع 150 امتیاز را ارائه دهند .

سلیمی تصریح کرد: این بدان مفهوم است که اگر کسی امتیاز 5 ساله اش کامل باشد ؛ پروانه طبابت خود را دریافت می کند و اگر کسی  کمبود امتیاز دارد لازم نیست نگران باشد؛  چون پروانه به او داده می شود ولی سال آینده باید این کمبود امتیاز را جبران کند و این امر بخشی از مشکلات و دل نگرانی همکاران را حل خواهد کرد.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

سپيده شاهرخي چهارشنبه, 21 آبان,1399 14:35
خبر بسيار خوب و بجايي بود امسال با توجه به شيوع كرونا امكان بازآموزي حضوري نيست و وبينارها كم و امتياز پايين است. فرصت خوبي است تا همكاران از مقالات اينترنتي بازاموزي غير حضوري و دوره نمودن دروس قبلي گمگ بگيرند.