یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400

تامین پانسمان بیماران پروانه ای با کمک یونیسف/برنامه ویژه برای "ام.اس" و "پیوند"

  • 24 اردیبهشت 1399
  • 11:06
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 384 بازدید
  • Article Rating
تامین پانسمان بیماران پروانه ای با کمک یونیسف/برنامه ویژه برای "ام.اس" و "پیوند"
رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت از تامین پانسمان بیماران ای بی (پروانه ای) خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شادنوش در بازدید از خانه ای بی، گفت: در پی تحریم های ظالمانه آمریکایی‌ها که سلامت بیماران خاص ما را در کشور هدف قرار گرفته بود و با استفاده از این ابزار به دنبال پیشبرد اهداف سیاسی خودشان بودند، مشکلاتی که در تامین انواع تجهیزات پزشکی و داروهای بیماران خاص اتفاق افتاده بود، در حوزه بیماران ای بی تلاش شد با همکاری سازمان جهانی یونیسف و تلاشی که نمایندگی این سازمان در ایران انجام داد و البته با تاثیر خوبی که ملت آلمان در این پروژه داشتند، پانسمان این بیماران از مبدایی که تولیدکننده آن بود، تهیه شد و در اختیار ما قرار گرفته که به مرور طی ماه های آینده به میزان نیاز بین بیماران توزیع می شود و امیدواریم که بیماران ما از بابت تامین پانسمان ای بی نگرانی نداشته باشند.

وی افزود: در عین حال ما در حال ثبت اطلاعات بیماران خاص مان در سراسر کشور به صورت بروز هستیم. این اقدام از ماه های گذشته اتفاق افتاده و سامانه ای با عنوان Medcare طراحی شده تا دارو و امکاناتی که باید با حمایت وزارت بهداشت برای این بیماران تامین شود، در آن سامانه ساماندهی شده و در اختیار بیماران قرار گیرد.

شادنوش ادامه داد: برای دو گروه از بیماران شامل بیماران ام اس و پیوندی این اقدام در حال نهایی شدن است و امیدوارم کسی نمانده باشد که در این سامانه ثبت نشده باشد، اما اگر بیماری از گروه بیماران ام اس و پیوندی هستند که تاکنون ثبت نام نکردند، طی روزهای آینده به معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه کنند و حتما اطلاعات‌شان را در این سامانه ثبت کنند تا طی ماه‌های آینده بتوانند به راحتی امکانات‌ مورد نیازشان را دریافت کرده و دچار مشکل نشوند.

در ادامه این بازدید هاشمی- رییس خانه ای بی، گفت: در حال حاضر عمده ترین مشکل بیماران پروانه‌ای تامین پانسمان‌های مورد نیازشان است که امروز با لطف خدا و با کمک یونیسف این پانسمان‌ها تامین شد و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی افزود: در عین حال از نمایندگان مجلس می‌خواهیم که بودجه بیماران خاص را افزایش دهند و در جهت ثبت بیماری ای بی به عنوان بیماری خاص اقدام کنند که هنوز به عنوان بیماری خاص ثبت نشده است.

انتهای پیام

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.