شنبه، 18 اردیبهشت 1400

حریرچی تشریح کرد؛

وضعیت بستری و مرگ های کرونایی در کشور/جزئیات آمارگیری جدید

  • 21 اردیبهشت 1399
  • 13:53
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 361 بازدید
  • Article Rating
وضعیت بستری و مرگ های کرونایی در کشور/جزئیات آمارگیری جدید
معاون کل وزارت بهداشت، در ارتباط با تغییر روند شناسایی و تشخیص افراد مشکوک به کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، در ارتباط با تغییر روش بیماریابی در کشور، گفت: پیش‌ازاین فقط آمار مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها را چک می‌کردیم و پس از جمع‌بندی این آمار را اعلام می‌کردیم ولی الان دو کار بزرگ در رابطه با آمارگیری انجام می‌شود، یکی از آنها بیماریابی فعال است که در آن افراد کم علامت و بدون علامت کشف می‌شوند و دوم اینکه از افرادی که با بیمار تماس نزدیک داشتند، تست گرفته می‌شود. درنتیجه ۵۵ تا ۷۰ درصد از نمونه‌هایی که در سه هفته اخیر شناسایی‌شده‌اند، کسانی هستند که قبلاً موردبررسی قرار نمی‌گرفتند.

وی افزود: اگر تعداد بیماران بستری را نسبت به موارد بستری‌های سابق مقایسه کنیم، حدود ۷۰ درصد کاهش داریم و اگر تعداد موارد مرگ را نسبت به موارد مرگ قبلی مقایسه کنیم، شاهد حدود ۷۵ درصد کاهش هستیم.

حریرچی ادامه داد: همچنین اگر تعداد بیمار بستری در ICU را بررسی کنیم، حدود ۴۰ درصد کاهش داشتیم. ولی افزایشی که اکنون آمار ما نشان می‌دهد، نتیجه روش‌های جدید آمارگیری است که در آن افراد کم علامت و بی علامت نیز کشف می‌شوند.

معاون کل وزارت بهداشت، تاکید کرد: پس از شناسایی این موارد، در مراحل اولیه ایزوله مبتلایان انجام می‌شود. لذا، از مردم درخواست می کنیم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.