جمعه، 15 اسفند 1399

توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی صورت پذیرفت

عیادت از پزشک مبتلا به کووید19 که همسر پزشکش دوهفته قبل به علت همین بیماری لقب شهید خدمت گرفت

  • 10 اردیبهشت 1399
  • 17:32
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 1635 بازدید
  • Article Rating
عیادت از پزشک مبتلا به کووید19 که  همسر پزشکش دوهفته قبل به علت همین بیماری لقب شهید خدمت گرفت
یکی از پزشکانی که از شهر قم به این مرکز درمانی منتقل شده بود از کمبود و ناکافی بودن اقلام بهداشتی و حفاظتی در روزهای همه گیری بیماری در محل خدمت خود گله داشت و اظهار داشت که کاش با مداخله سازمان نظام پزشکی و دیگر مسئولین این اقلام بصورت کافی به دست همکاران برسد تا آمار مبتلایان و موارد ناگوار فوت همکاران جامعه پزشکی کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، صبح امروز رییس کل سازمان نظام پزشکی به عیادت همکارانی رفت که از نقش همیشگی خود به عنوان پزشک خارج شده و این بار به عنوان بیمار بستری شده بودند. همکارانی که در حین خدمت رسانی به مردم مبتلا به کووید 19 بوده و در بیمارستان بستری شده بودند.
در این دیدار یک ساعته دکتر ظفرقندی بر بالین آقایان دکتر عبدالرضا زاهر تبری و دکتر اکبر اصلانی هر دو از پزشکان عمومی که در حین خدمت به کرونا مبتلا شده بودند رفت و از احوال آنها جویا شد. پزشکان درمانگر حال عمومی این دو پزشک را مناسب ارزیابی و اعلام کردند خوشبختانه هر دوی این عزیزان ظرف امروز و فردا در زمره همکارانی قرار خواهند گرفت که با روحیه عالی کرونا را شکست داده اند.
یکی از پزشکانی که از شهر قم به این مرکز درمانی منتقل شده بود از کمبود و ناکافی بودن اقلام بهداشتی و حفاظتی در روزهای همه گیری بیماری در محل خدمت خود گله داشت و اظهار داشت که کاش با مداخله سازمان نظام پزشکی و دیگر مسئولین این اقلام بصورت کافی به دست همکاران برسد تا آمار مبتلایان و موارد ناگوار فوت همکاران جامعه پزشکی کاهش یابد.
در ادامه این عیادت، رییس کل نظام پزشکی بر بالین یک متخصص اطفال حاضر شد. خانم دکتر میترا ناصر سعید ضمن ابراز رضایت از خدمات کادر درمان ابراز امیدواری کرد تا به زودی با جانفشانی جامعه پزشکی شاهد کنترل بیماری کووید 19 باشیم. وی در ادامه صحبت‌هایش اشاره کرد که در حالی مبتلا به کرونا شده بود که هفته بیست و هفتم بارداری را سپری می کرد.. خوشبختانه با وجود بیماری وضعیت جنین طبیعی بود و مشکلی وجود نداشت که این موجب خوشحالی همه حاضران شد. دکتر ظفرقندی نیز با ابراز خوشحالی از بهبود حال این پزشک دلسوز، درجریان اقدامات تیم درمانی قرار گرفت.
پایان این بازدید اما در نقطه احساسی و دردناکی رقم خورد، جایی که عیادت آخر مختص خانم دکتری شد که دو هفته قبل، همسر بزرگوارش دکتر فخری در صف اول مقابله با کرونا لقب شهید خدمت به خود گرفته بود. طبیعی است که از دست دادن همسر و بیماری خود بسیار سخت باشد اما سخنان  خانم دکتر پوراکبری مشخص کرد که عزم او برای ادامه خدمت بلافاصله پس از بهبود بسیار قوی است. خانم دکتر پوراکبری در سخنانی کوتاه با تشکر از کادر درمان بیمارستان نیکان غرب، یاد و خاطره همسرش را زنده ساخت و با اشاره به روزهای سخت ابتلا از بازگشت امید با بهبودش و نیز بازگشت به کار بلافاصله پس از بهبودی کامل گفت. دکتر ظفرقندی در این دیدار ضمن تسلیت به خانم دکتر برای ایشان و خانواده آرزوی سلامت و روزهای بهتر کرد.
در این دیدار همچنین دکتر ظفرقندی از تلاش های دکتر طبرسی که این روزها به عنوان نماد مبارزه با کرونا هم در سطح جامعه و هم در شبکه های اجتماعی شناخته می شود قدردانی نمود.

در پایان این دیدار از ابتکار جالب این بیمارستان خصوصی مبنی بر رونمایی از مدالی که حین مرخصی به بیماران بهبود یافته از کووید 19 اهدا می شد رونمایی شد.

پایان پیام

راهبر سیستم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.