دوشنبه، 10 مهر 1402

احتمال تغییر لحظه ای فاز بیماری کرونا

  • 26 فروردین 1399
  • 08:20
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
احتمال تغییر لحظه ای فاز بیماری کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر در فاز مدیریت بیماری کرونا قرار گرفته‌ایم، اما ممکن است این ویروس تغییر شکل دهد و وارد فاز جدیدی شویم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ، با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت برای مقابله با بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد:  با توجه به زمینه های فرهنگی که در کشورمان وجود دارد خیرین حوزه سلامت  و دیگر سازمان‌های مردم نهاد غیر دولتی و حتی بخش خصوصی  کمک بزرگی به حوزه سلامت در خصوص مقابله با بیماری کرونا کرده اند که  در این خصوص یک مجموعه بخش خصوصی تعداد سه هزار تخت مراقبت های بالینی با بهترین امکانات و تجهیزات برای مواقع بحرانی در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه مردم باید به طور مرتب دست‌های خود را با آب و صابون شستشو دهند، ادامه داد: امروزه امکانات  ورزشی و بخش‌های درمانی خصوصی جهت ایجاد تخت مراقبت‌های بالینی  در خدمت نظام سلامت است که این موضوع یک الگوی برای دیگر کشورها شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشارکت خیرین و دیگر نهاد ها با نظام سلامت برای مقابله با بیماری کرونا موجب دلگرمی حوزه سلامت کشور می شود، تاکید کرد: از هموطنان تقاضا داریم از هرگونه ترددهای غیرضروری در سطح شهر بپرهیزند با رعایت نکات بهداشتی و  فاصله گذاری فیزیکی از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: در حال حاضر در  فاز مدیریت بیماری کرونا قرار گرفته‌ایم اما هر لحظه ممکن است این ویروس تغییر شکل دهد. به همین دلیل ممکن است در خصوص مقابله با بیماری کرونا  وارد فاز جدیدی شویم که این مسئله در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به وضوح  دیده شده است.

انتهای پیام/

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.