دوشنبه، 18 اسفند 1399

مسئولیت مدیریت بحران کرونا بر عهده سران سه قوه قرار گیرد

  • 20 اسفند 1398
  • 15:27
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 540 بازدید
  • Article Rating
مسئولیت مدیریت بحران کرونا بر عهده سران سه قوه قرار گیرد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به دکتر نمکی وزیر بهداشت، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش زائدالوصف وی ، خواستار این شد تا مسئولیت مدیریت بحران به عهده سران سه قوه با اخذ اختیارات لازم از رهبری قرار گرفته و در جلسات روزانه با حضور وزیر بهداشت امور مورد بررسی و ساماندهی قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی متن نامه به شرح ذیل است:

 

برادر ارجمند جناب آقای دکتر نمکی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

با سلام و احترام

همانطور که مستحضرید اپیدمی و گسترش روز افزون بیماری کووید-19 در کشور شرایط ویژه‌ای را در ابعاد مختلف بهداشتی و درمانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به وجود آورده است.

ضرورت عزم ملی و وفاق ملی برای عبور از این بحران چاره بدون تردید این روزهاست. قطع زنجیره انتقال بیماری و حل و فصل مشکلات عدیده‌ای از قبیل کنترل و محدودیت مسافرت‌های بین شهری و تعطیل سفرهای سیاحتی و زیارتی، تأمین نیازهای مالی و ارزی سیستم بهداشت و درمان، حل مشکلات اقتصادی و کسب و کار مردم، محدودیت اکید و حاکمیتی رفت و آمد به استان‌های شدیداً مبتلا، دستور تعطیلی بعضی از ادارات، تأمین اقلام مورد نیاز کشور از داخل و خارج از کشور، هماهنگی و به کارگیری نیروهای مسلح و موارد متعدد دیگری از این دست از ید قدرت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ولو با اختیارات ویژه خارج است و مصداق تکلیفی مالایطاق می‌باشد.

توجه شایسته به ابعاد گسترده و فراقوه‌ای چنین شرایطی ساماندهی و فرماندهی در بالاترین سطوح را ایجاب می‌کند.

اینجانب ضمن تحسین عزم و تلاش فداکارانه و زائدالوصف جنابعالی و همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این ایام و مشاهده بیماری و آسیب همکاران و سرداران جان بر کف این صحنه به عنوان برادری دلسوز اکیداً معتقدم و از جنابعالی می‌خواهم برای حل و فصل همه جانبه و سریع‌تر این معضل ضمن اعلام شرایط فوق‌العاده، ترتیبی اتخاذ گردد تا مسئولیت مدیریت بحران به عهده سران سه قوه با اخذ اختیارات لازم از رهبری قرار گرفته و در جلسات روزانه با حضور جنابعالی امور مورد بررسی و ساماندهی قرار گیرد.

 

دکتر محمدرضا ظفرقندی

رئیس کل

برچسب ها : کرونا
زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.