شنبه، 21 فروردین 1400

برگزاری جلسه روزانه ستاد مقابله با کرونا در سازمان نظام پزشکی

  • 15 اسفند 1398
  • 00:10
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 371 بازدید
  • Article Rating

جلسه روزانه ستاد مقابله با کرونا در مورخه 14 اسفندماه 1398 در سازمان نظام پزشکی برگزار شد. این جلسه با ریاست دکتر ظفرقندی و حضور معاونان سازمان برگزار شد.
در ابتدای جلسه گزارشی از وضعیت سلامتی معاونت فنی و نظارت سازمان و نیز مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان که مبتلا به کرونا ویروس شده‌اند ارائه شد و سپس در حوزه‌های مختلف عملکردی از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده گزارش ارائه شد:
1- در خصوص تست آنلاین احتمال ابتلا به بیماری کرونا که توسط سازمان نظام پزشکی طراحی و اجرا شده و بیش از 5.5 میلیون نفر به سئوالات این پرسشنامه پاسخ داده‌اند، دکتر سلیمی معاونت آموزشی و پژوهشی گزارش مبسوطی از رایزنی‌ها با وزارت ارتباطات و نیز وزارت بهداشت و جلوگیری از موازی کاری ارائه دادند و اعلام شد که پشتیبانی علمی، ارائه الگوریتم تشخیصی و سایر اقدامات آموزشی توسط سازمان نظام پزشکی انجام و در بقیه امور هم در صورت نیاز این سازمان آماده کمک رسانی به این طرح ملی خواهد بود.
2- در خصوص پیگیری‌های انجام شده در خصوص دریافت وسایل و تجهیزات بهداشتی و حفاظتی و ایمنی فردی برای مطب‌های شخصی دکتر ظفرقندی و دکتر پورقلیچ به نامه نگاری‌ها و پیگیری‌های مکرر و هماهنگی‌های متعدد انجام شده اشاره و دکتر ظفرقندی اعلام کردند نامه ای به منظور حل مشکلات در این حوزه برای وزیر بهداشت ارسال کرده‌اند. رایزنی‌هایی با مسئولان آماد و پشتیبانی نیروهای مسلح و پدافند غیرعامل کشور، سازمان غذا و دارو، معاونت درمان وزارت بهداشت و سایر نهادهای تاثیرگذار انجام شده و قرار بر حل مشکل در کوتاهترین زمان وممکن است.
3- در خصوص طرح ثبت نام از پزشکان داوطلب ارائه خدمت در صف اول مبارزه با ویروس کرونا در مراکز درمانی دکتر حبیبی اعلام کردند که بیش از 800 پزشک عمومی و بیش از 230 پزشک متخصص و نیز 38 فوق تخصص و 164 دستیار تخصصی کشور برای حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حتی شهرهایی دور از محل زندگی خود اعلام آمادگی کرده‌اند که این ارقام قطعا در روزهای آتی افزایش خواهد یافت.
4- ریاست سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از کلیت جامعه پزشکی و کادر درمان کشور طی درخواستی از عموم مردم بخواهند که از تردد غیرضروری در سطح شهرها خودداری کنند و حتی الامکان در منازل خود بمانند و تا برطرف شدن همه گیری ویروس کرونا هیچ گونه مسافرتی نداشته باشند.
5- در خصوص ثبت لحظات و خاطرات روزهای ایثار و فداکاری و شجاعت اعضای کادر درمان قرار بر اعلام فراخوان از کلیه آحاد جامعه پزشکی و درمان و نیز درخواست از مراکز درمانی برای تعیین مسئول برای ثبت این لحظات به صورت فیلم، عکس و ویدئو شد

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.