پنجشنبه، 7 اسفند 1399

توزیع 150 دستگاه دیالیز در مناطق کمترتوسعه یافته

  • 19 بهمن 1398
  • 11:13
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 411 بازدید
  • Article Rating
توزیع 150 دستگاه دیالیز در مناطق کمترتوسعه یافته
معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور از تهیه و توزیع 150 دستگاه دیالیز توسط خیرین سلامت در دهه فجر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل غنیان معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور از تهیه و توزیع 150 دستگاه دیالیز توسط خیرین سلامت در دهه فجر خبر داد.

وی با اشاره به تلاش خیرین سلامت برای رفع مشکلات و کمبودها  در حوزه بهداشت و درمان در مناطق کم برخوردار کشور، اظهار داشت: ۵۱ دستگاه دیالیز توسط ستاد مرکزی مجمع خیرین سلامت و تقریباً دو برابر این تعداد دستگاه  توسط خیرین سلامت استان‌ها باهمکاری بسیارخوب هیات امنای ارزی با قیمت ارز دولتی تهیه شد.

وی افزود: این تعداد دستگاه‌های دیالیز باهماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استانها به بیش ازهفتاد مرکزدرمانی استانها ارسال شد.

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه این تعداد دستگاه در بازار حدود 30 میلیارد تومان ارزش دارد که با قیمت بسیار مناسبی حدود یک چهارم قیمت بازار تهیه شد،بیان کرد: خوشبختانه این اقدام در فرصت خوبی انجام شده و خیرین نیز از این قیمت  دستگاه‌ها رضایت داشتند.

غنیان با بیان اینکه تلاش مجمع خیرین سلامت ارسال دستگاه‌های دیالیز به مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار کشور بود،عنوان کرد: دستگاه‌های دیالیز که تهیه شد به مناطق بسیار محروم دراستانهای خراسان جنوبی ،شمالی ،رضوی ،سیستان وبلوچستان اصفهان ،خوزستان ،چهارمحال وبختیاری ،کرمان ،آذربایجان غربی و ‌شرقی وارسال شد.

 وی با بیان اینکه برخی از مناطق محروم نیزفاقد دستگاه‌های RO که  به نوعی مادر این دستگاه‌های دیالیز محسوب می شوند بودند و مشکلاتی داشتند که مجمع با کمک خیرین سلامت توانست دو دستگاه RO را تهیه و به منطقه ای که بیماران آن برای دیالیز مجبور به سفر 200 الی 250 کیلومتری بودند ارسال کند،تصریح کرد: بر اساس فرمایش رهبری معظم انقلاب بیمار در کنار رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد و با این اقدام رضایتمندی خوبی در میان مراکزی که در این زمینه کمبود داشتند حاصل شد.

معاون امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت تمام تلاش خود را برای مشارکت خیرین در امر محرومیت زدایی از حوزه بهداشت و درمان انجام می دهد،تصریح کرد: انتظار داریم وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی  مانند گذشته یارو یاور خیرین سلامت بوده تا اقدامات عام المنفعه مجمع خیرین سلامت حتی در دوردست ترین نقاط کشور عاید مردم شود.

انتهای پیام/

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.