جمعه، 15 اسفند 1399

شمار قربانیان کرونا در چین به دست‌کم ۵۶۳ نفر رسید؛ ۲ داروی تازه معرفی شد

  • 17 بهمن 1398
  • 13:28
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 689 بازدید
  • Article Rating
شمار قربانیان کرونا در چین به دست‌کم ۵۶۳ نفر رسید؛ ۲ داروی تازه معرفی شد

متخصصان بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا واکسنی را برای مقابله با این ویروس مرگبار پیدا کنند؛ ویروسی که فعالیت‌ها را در چند شهر این کشور متوقف و هزاران تن را در دیگر کشورها راهی مراکز قرنطینه کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی به نقل از یورونیوز فارسی، شمار قربانیان ویروس کرونا در خاک چین تا روز پنج‌شنبه به ۵۶۳ نفر و شمار کل افراد آلوده به این ویروس نیز به دست‌کم ۲۷۳۱۱ رسید.

این درحالی است که متخصصان بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا واکسنی را برای مقابله با این ویروس مرگبار پیدا کنند؛ ویروسی که فعالیت‌ها را در چند شهر این کشور متوقف و هزاران تن را در دیگر کشورها راهی مراکز قرنطینه کرده است.

 

استان هوبئی چین که ووهان بزرگترین شهر آن محسوب می‌شود، کانون انتشار این ویروس است. مسئولان این استان روز چهارشنبه از ثبت ۷۰ مرگ جدید در اثر آلودگی به کرونا و ۲۹۸۷ مورد جدید ابتلا به این ویروس خبر دادند. شمار مبتلایان به کرونا در استان هوبئی، بیش از ۸۰ درصد کل مبتلایان به کرونا در چین را تشکیل می‌دهد.

دانشمند زن چینی دو داروی مؤثر تازه معرفی کرد

تیم پزشکی پروفسور لی لان‌ژوان، یکی از برجسته‌ترین دانشمندان چین در حوزهٔ بیماری‌های همه‌گیر، روز گذشته اعلام کرد که به پیشرفت مهمی برای مقابله با ویروس کرونا دست یافته است.

بنا بر اعلام خانم لان‌ژوان آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهد که دو داروی «آبیدول» و «داروناویر» می‌توانند با موفقیت ویروس کرونا را مهار کنند.

این استاد دانشگاه، پزشکانی را از سراسر چین به استان هوبئی آورده تا بتوانند در صورت امکان افراد تازه مبتلا شده را درمان کنند.

سرپرست این تیم پژوهشی چینی همچنین اعلام کرد که این داروها روی شماری از بیماران آزمایش شده و نتایج بسیار بهتری نسبت به داروی پیشین یعنی کلی‌ژی (که در درمان اچ‌آی‌وی کاربرد دارد) داشته است. به این ترتیب این دو دارو جایگزین درمان‌های پیشین خواهد شد.

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.