ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

تفاهم‌ وزارت بهداشت برای ساماندهی خدمات بهداشتی درمانی عشایر

  • 16 بهمن 1398
  • 14:00
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 427 بازدید
  • Article Rating
 تفاهم‌ وزارت بهداشت برای ساماندهی خدمات بهداشتی درمانی عشایر
تفاهم نامه همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان امور عشایر ایران به منظور ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه عشایری کشور در شهرستان شوش امضا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از ایسنا؛ دکتر علیرضا رییسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم امضای این تفاهم نامه با مهندس قندالی - رییس سازمان امور عشایری کشور در مرکز عشایرنشین غرب کرخه واقع در شهرستان شوش با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عشایر در سطح کشور وجود دارند، اظهار داشت: درصد بالایی از این عشایر کوچ‌رو هستند که باید خدمات بهداشت و درمان متناسب با شیوه زندگی آنها ارائه شود.

وی هدف از امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان امور عشایری را تسهیل و دسترسی  عشایر کشور به خدمات بهداشتی درمانی عنوان کرد و افزود: پس از کارشناسی و تبیین استانداردها و براساس تفاهم نامه، برای جمعیت عشایر کوچ‌رو که با مراکز ثابت بهداشت و درمان فاصله دارند، کانکس و خانه بهداشت سیار اختصاص می‌یابد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر مراکز ثابت بهداشت به عشایر خدمات رسانی می‌کنند، ولی برای آن دسته از عشایری که با این مراکز فاصله دارند، خانه بهداشت سیار در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام عشایر کشور زیر پوشش خدمات بهداشت و درمان قرار می‌گیرند، افزود: بهورزان این مراکز از میان عشایر انتخاب خواهد شند و آموزش‌های لازم به آنها ارائه می‌شود تا بتوانند در ایام ییلاق و قشلاق در کنار آنها باشند و خدمات لازم را ارائه کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، رئیسی با اشاره به وجود بیش از ۵۸ هزار نفر عشایر ثبت شده در خوزستان گفت: جمعیت عشایر این استان گاه به بیش از یکصد هزار نفر هم می‌رسد.

وی در پایان افزود: طبق تفاهم نامه امضا شده بین وزارت بهداشت و سازمان امور عشایری در مرحله نخست ۱۶۰ مرکز بهداشت سیار برای خدمات رسانی به عشایر راه‌اندازی می‌شود که همزمان آموزش بهورزان نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
 

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.