چهارشنبه، 26 خرداد 1400

رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی؛

بررسی شرایط برگزاری جلسه فوق العاده در آینده نزدیک

  • 07 بهمن 1398
  • 17:27
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 589 بازدید
  • Article Rating
بررسی شرایط برگزاری جلسه فوق العاده در آینده نزدیک
رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی، در واکنش به درخواست مکتوب تعدادی از اعضای مجمع برای برگزاری جلسه فوق العاده به منظور بررسی موضوعات مالیاتی و تعرفه ای، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی؛ دکتر آقازاده با عنوان این مطلب که چنین درخواستی یک موضوع داخل سازمانی است، گفت: در ارتباط با برگزاری جلسه فوق العاده، آیین نامه های مختلفی مطرح است که از جمله آنها می توان به ذیل ماده ۲۱ و ماده ۷ و آیین نامه داخلی شورای عالی نظام پزشکی هم اشاره کرد.

وی با اشاره به امضای تعدادی از اعضای مجمع برای تشکیل جلسه فوق العاده مجمع عمومی نظام پزشکی، ادامه داد: البته این درخواست از سه طریق مطرح شده است و ما به دنبال راهکاری برگزاری چنین جلسه ای هستیم.

آقازاده با عنوان این مطلب که جلسه فوق العاده مجمع عمومی در صورتی که مشکلی برای رئیس کل پیش بیاید و یا اینکه استعفا کرده باشد، تشکیل می شود، افزود: مجمع عمومی سالیانه هر سال بعد از زمان حسابرسی تشکیل می شود و اگر دلیل دیگری برای تشکیل جلسه فوق العاده وجود داشته باشد، تابع درخواست کننده و شرایطی است که در آیین نامه ها و کتاب قانون نظام پزشکی آمده است.

رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی با عنوان این مطلب که آیین نامه ماده ۷ قانون نظام پزشکی که متوجه هیات رئیسه مجمع است هنوز به طور کامل در مجمع عمومی تصویب نشده است، ادامه داد: بر خلاف تمام صحبت هایی که می شود، شورای عالی سازمان نظام پزشکی یک متنی را در سال 95 تهیه و به مجمع عمومی وقت ارسال کرد که برای چنین جلساتی دو دلیل ذکر شده بود.

آقازاده گفت: در همان سال 95 ایرادتی به این متن گرفته شد و دوباره به شورای عالی نظام پزشکی برگشت داده شد تا اصلاحات و اشکالات آن انجام شود و دوباره به مجمع بیاید.

وی افزود: شورای عالی نظام پزشکی در سال 97 اقدام به تهیه پیش نویس کرد و در تیر یا خرداد 98 بود که به تصویب شورای عالی نظام پزشکی رسید و به مجمع عمومی آمد.

آقازاده ادامه داد: در جلسه مرداد 98 مجمع عمومی، آن بند که مربوط به انتخابات هیات رئیسه مجمع بود، به رای گذاشته شد و تصویب گردید و به بقیه بندها که اشاراتی به برگزاری جلسه فوق العاده دارد، هنوز در مجمع تصویب نشده است.

وی گفت: بر همین اساس، باید در موضوع جلسه فوق العاده مجمع، به موارد دیگری مراجعه کنیم.

آقازاده توضیح داد: با پیگیری هایی که انجام شده است ساعت 10 صبح روز یکشنبه 13بهمن ماه با حضوراعضای هیات رییسه محترم مجمع عمومی، بازرسین محترم مجمع عمومی، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و رییس محترم کمیسیون بودجه شورایعالی جلسه ای را تشکیل داده تا شرایط و امکانات برگزاری جلسه فوق العاده مجمع عمومی را داشته باشیم.

وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر آیین نامه جلسات مجمع عمومی سازمان هنوز حیات حقوقی ندارد،گفت: تلاش خواهیم کرد در جلسه فوق العاده هیات رییسه مجمع عمومی، با حضور مسؤلین مربوطه راهی پیدا کنیم و شرایط تشکیل جلسه فوق العاده مجمع عمومی را تسهیل کنیم تا موارد درخواستی که شامل بررسی مسأله مالیات و تعرفه و نظام سلامت و...بوده است،مورد بررسی قرار گیرد.
ضمنا نامه عده ای از اعضای مجمع خدمت ریاست کل ایفاد شده و ایشان نیزدستور بررسی صادر کرده اند.

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.