یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400

اقدامات کنترلی ایران در مقابله با ویروس جدید کرونا

  • 05 بهمن 1398
  • 11:34
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 717 بازدید
  • Article Rating
اقدامات کنترلی ایران در مقابله با ویروس جدید کرونا
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح اقدامات کنترلی ایران در مواجهه با ویروس جدید کرونا پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از مهر ؛حسین عرفانی با اشاره به این که برای کنترل بیماری‌ها در عرصه بین‌الملل، قوانینی وجود دارد، اظهار کرد: بر همین اساس، سازمان جهانی بهداشت در جلساتی که در خصوص ویروس جدید کرونا داشته است و آخرین آن روز گذشته بود، هنوز این بیماری را به عنوان «یک اورژانس سلامت عمومی با نگرانی بین‌المللی» شناسایی نکرده است.

وی با عنوان این مطلب که تنها مبدا مرزی ایران با چین از طریق فرودگاه بین‌المللی امام است، افزود: در این فرودگاه یک پایگاه بهداشت مراقبت مرزی مستقر است که آخرین دستورالعمل در ارتباط با کنترل ویروس جدید کرونا به این پایگاه ابلاغ شده است.

عرفانی ادامه داد: نیروهای بهداشتی این پایگاه ملزم هستند بدون استثنا، مسافرانی که از چین وارد می‌شوند را مورد کنترل و مراقبت قرار داده و چنانچه موارد مشکوکی مشاهده کردند، بلافاصله مورد بررسی قرار گرفته و چنانچه نیاز به ایزولاسیون باشد، انجام می‌پذیرد.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، تصریح کرد: در مورد پروازهایی که از ایران به چین می‌رود، به مسافران آموزش‌های لازم داده می‌شود که چه مواردی را رعایت کنند.

عرفانی در خصوص سایر اقدامات کنترلی وزارت بهداشت برای پیشگیری از ورود این بیماری به کشور، گفت: این احتمال وجود دارد که یک نفر به طور غیر مستقیم از چین وارد کشور شود. از همین رو، دستورالعملی به سایر فرودگاه‌های بین‌المللی کشور، بنادر و مسیرهای ریلی و جاده‌ای ابلاغ شده است که در صورت مشاهده مسافری که سابقه سفر به چین داشته است، مورد مراقبت و کنترل قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون مورد مثبتی از این ویروس در کشور گزارش نشده است، تصریح کرد: این ویروس، علاوه بر چین، در کشورهای آمریکا، استرالیا، تایوان، تایلند، ژاپن و کره جنوبی نیز که سابقه مسافرت به شهر «هووان» چین را داشته‌اند، گزارش شده است.

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که هنوز برای درمان این ویروس دارو و واکسن وجود ندارد، گفت: به هموطنانی که در دو هفته گذشته سابقه سفر به چین را داشته‌اند، توصیه می‌کنیم در صورتی که دچار علائمی مشابه آنفلوانزا شدند، حتماً نزد پزشک بروند تا اقدامات درمانی برای آنها انجام شود.

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.