شنبه، 9 اسفند 1399

توجه به هزینه واقعی خدمات درمانی در فصل بودجه بندی کشور

  • 13 آذر 1398
  • 12:10
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 802 بازدید
  • Article Rating
توجه به هزینه واقعی خدمات درمانی در فصل بودجه بندی کشور


رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت : اگر به عنوان مسئول نظام پزشکی این صحبت را می کنم که هزینه واقعی خدمات درمانی باید دیده شود برای این است که با حرف و شعار در مرزهای پیشرفته علمی نمی توان باقی ماند و قدم های جدی برداشت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی ، دکترمحمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب که در مرکز همایش های رازی تهران، آغاز به کار کرد، ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای همکاران حوزه بیهوشی ، بویژه در بیهوشی قلب بیان کرد: به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی از همه دست اندرکاران پیدا و پنهان تشکر می کنم و در بیهوشی قلب گام های رو به جلو برداشته شده که به بیمار و تیم درمان کمک شایانی می کند.

وی با اشاره به این که دراعمال جراحی همکاران بیهوشی نقش تعیین کننده دارند، افزود: نقش رشته بیهوشی به عنوان مربی تیم اتاق عمل، از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده که در جراحی های پیشرفته به مراتب بسیار مهم است و می تواند اتاق عمل را هدایت کند .

وی با بیان این که باید نیازهای کشور و تربیت نیرو در حوزه بیهوشی شناسایی و بررسی شود ، گفت: باید هماهنگی لازم بین نیازها و تربیت متخصص دراین رشته وجود داشته باشد تا در آینده با مشکل مواجه نباشیم همانگونه که اکنون در رشته جراحی قلب دانشگاه تهران ظرفیت پذیرش 16 نفر را دارد اما تنها دو یا سه نفر مراجعه می کنند .

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که رشته بیهوشی ریسک بالایی دارد ؛ تصریح کرد : مردم و مسئولان باید بدانند کاری که در اتاق عمل ارائه می شود با چه دغدغه هایی همراه است و خیلی از همکاران شب خواب ندارند و فکر می کنند که برای بیمار خود چه کاری انجام دهند تا بیمار به سلامت از اتاق عمل خارج شود.

ظفرقندی ادامه داد:  خوشبختانه روش های جراحی بسیار پیشرفته است اما باید بدانیم که حرکت در مرزهای دانش و کار پزشکی کردن در این مرز هزینه دارد و اگر به عنوان مسئول نظام پزشکی این صحبت را می کنم که  هزینه واقعی خدمات درمانی باید دیده شود برای این است که با حرف و شعار در مرزهای پیشرفته علمی نمی توان باقی ماند و قدم های جدی برداشت.

وی به فصل بودجه بندی کشور اشاره کرد و گفت: از مجلس و دولت می خواهیم که در فصل بودجه کشور، به این موضوع توجه جدی داشته باشند. زیرا، حوزه سلامت از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد : امروز در کشور تکنیک و علم در درجه اعلی و توان کار در همه زمینه ها وجود دارد و اگر صحبت می شود هزینه واقعی خدمات درمانی در بودجه دیده شود منظور فقط ویزیت نیست و باید مسئولان بدانند درآمد بیمارستان ها از کارکرد پزشکان و تیم درمان است و اگر صحیح و مطابق با واقعیت نباشد؛ روز به روز وسائل و تجهیزات افت کرده و ارائه خدمات در سطح پیشرفته باقی نخواهد ماند.

وی یاد آور شد : البته شرایط ظالمانه تحریم در حوزه پزشکی را که خلاف حقوق بشر است ؛درک می کنیم اما باید به هزینه های واقعی خدمات درمانی توجه شود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.