یکشنبه، 19 آذر 1402

گسترش خدمات توانبخشی یک ضرورت در نظام سلامت است

گسترش خدمات توانبخشی یک ضرورت در نظام سلامت است

وزیر بهداشت، گسترش خدمات توانبخشی در نظام سلامت را ضروری خواند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از وبدا؛ دکتر سعید نمکی در پیامی روز ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامی داشت.

در متن پیام دکتر نمکی آمده است: «ایرانیان هر ساله همگام با سایر کشورها روز ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامی می‌دارند. یکی از مهم‌ترین دلایل این توجه، افزایش درک جامعه نسبت به مسائل مرتبط با ناتوانی و معلولیت و بسیج عمومی همگان در جهت حمایت از عزت، احقاق حقوق برابر و افزایش رفاه اجتماعی افراد دارای معلولیت است.

در سال‌های گذشته با توجه به گسترش بیماری‌های غیر واگیر، افزایش امید به زندگی و تغییرات در سبک زندگی و سالمند شدن جمعیت، گسترش خدمات توانبخشی یک ضرورت در نظام سلامت می‌باشد. به همین دلیل در برنامه‌های پیشنهادی اینجانب به مجلس محترم نیز به تفضیل در این خصوص به آن پرداخته شده و ارائه خدمات توانبخشی به خصوص توانبخشی پزشکی با پوشش فراگیر به عنوان یکی از اولویت‌های مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفته است. در همین راستا طی سال‌های اخیر، برای ارائه خدمات گوناگون در سطوح مختلف پیشگیری، درمان و درمان‌های تخصصی، برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام داده و از سوی کارشناسان و مجریان، تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است. البته نتایج این تلاش‌ها هنوز به حد کفایت نرسیده و بین وضعیت مطلوب و موجود فاصله بسیاری وجود دارد؛ لذا برای حرکت سریع‌تر در این مسیر، ضروری است خدمات توانبخشی در تمامی سطوح نظام سلامت به خصوص آموزش همگانی تسری پیدا کند و با برقراری پیوندی مستحکم میان برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مرتبط، در قالب یک عزم ملی، خدمات این حوزه گسترش یابد.»

سایت منبع

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.