یکشنبه، 22 فروردین 1400

از صحبت کردن با جوانان درباره ایدز نترسیم

  • 10 آذر 1398
  • 11:10
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 410 بازدید
  • Article Rating
از صحبت کردن با جوانان درباره ایدز نترسیم
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران بر لزوم اختصاص بودجه فرهنگی شهرداری به موضوع آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در زمینه ابتلا به ایدز برای جوانان و نوجوانان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از خبرگزاری ایسنا، ناهید خداکرمی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی ایدز گفت: متأسفانه در چهار ماهه اول امسال 1000 مورد جدید بیمار مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده و اگر مساله اجتماعی و تابوها شکسته شود میزان شناسایی افراد مبتلا به ایدز چندین برابر خواهد شد.

وی با بیان این‌که حضور مجموعه مدیریت شهری در شناسایی این بیماران و حمایت‌های لازم از آنها حائز اهمیت است، اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ایدز از طریق روابط جنسی محافظت نشده و تغییرات فرهنگی، اجتماعی و جمعیتی و همچنین آمار قابل توجه نوجوانان و جوانان ساکن تهران لازم است که شهرداری بودجه‌های فرهنگی – اجتماعی خود را در مسیر پیشگیری، مشاوره و تشویق به آزمایش افراد دارای روابط پرخطر سوق دهد.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان این‌که همه باید با هم صحبت کنیم وگرنه اگر این کشتی سوراخ شود و این مساله را پنهان کنیم همه با هم غرق خواهیم شد، افزود: پنهان‌کردن بیماری‌ها می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری برای کشور به همراه داشته باشد به همین دلیل از اداره کل فرهنگی و ستاد سمن‌ها می‌خواهیم که در راستای آگاهی بخشی و توانمندسازی جوانان بیشتر کار کنند و نترسید از این‌که به جوانان بگویید که در صورت داشتن رفتار پرخطر جنسی از وسایل پیشگیری استفاده کنند یا نترسیم از این‌که به جوانان بگوییم که در صورت روابط پرخطر جنسی چه اتفاقاتی می‌تواند در انتظار آنها باشد. هرچقدر در این باره صحبت نکنیم باید منتظر فجایعی نظیر ماجرای روستایی که در سال جاری خبرساز شد باشیم.

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.