یکشنبه، 17 اسفند 1399

معافیت پزشکان تمام وقت از پرداخت مالیات پلکانی، گامی موثر برای ماندگاری در مناطق محروم

  • 02 آذر 1398
  • 09:41
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 752 بازدید
  • Article Rating
 معافیت پزشکان تمام وقت از پرداخت مالیات پلکانی، گامی موثر برای ماندگاری در مناطق محروم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معافیت پزشکان تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی از پرداخت مالیات پلکانی را گامی موثر برای ماندگاری این قشر در مناطق محروم دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از خانه ملت ،رسول خضری معافیت پزشکان تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی از پرداخت مالیات پلکانی را مشوقی برای ماندگاری این قشر در مناطق محروم دانست و گفت: این پیشنهاد در نشست هفته‌های اخیر کمیسیون بهداشت با حضور روسای سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکی، مسئولانی از وزارت بهداشت و جمعی از پزشکان عمومی مطرح شد.
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: کارگروهی به این منظور در کمیسیون بهداشت تشکیل شده که بتوانند موضوع معافیت مالیات را به نتیجه برساند؛ قرار است این پیشنهاد در لایحه بودجه 99 گنجانده یا در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شود.

 وی با بیان اینکه درآمد پزشکان عمومی بسیار پایین است و اغلب آنها به مشاغل دیگر روی می‌آورند، افزود: معافیت از پرداخت مالیات پلکانی بهترین اقدام جهت تشویق پزشکان برای خدمت در مناطق محروم و همچنین کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب مردم در سفر به کلان شهرها برای درمان محسوب می‌شود؛ مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم و مرزی بسیار جدی است و باید رفع شود.

 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: بسیاری از مراکز  شبانه روزی با کمبود پزشک مواجه هستند و برخی اورژانس‌هایی که باید 3 تا 5 پزشک داشته باشند تنها یک پزشک خدمت می‌کند.

سایت منبع

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.