ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

اختلافات و تعارضات بین گروه های مختلف پزشکی را باید در یک مجموعه حل و فصل کرد

  • 12 آبان 1398
  • 14:46
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 429 بازدید
  • Article Rating
اختلافات و تعارضات بین گروه های مختلف پزشکی را باید در یک مجموعه حل و فصل کرد
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل کمیسیون ملی تعیین صلاحیت شاغلین حِرَف پزشکی و وابسته، بسیار مهم و تحقق یک آرزوی دیرینه در حوزه سلامت است چون اختلافات و تعارضات بین گروه های مختلف پزشکی را باید در یک مجموعه حل و فصل کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از وبدا، دکتر علی نوبخت در نخستین نشست کمیسیون ملی تعیین صلاحیت شاغلین حِرَف پزشکی و وابسته که با حضور وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در دهه 70 که در وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی حضور داشتیم، مسائل و اختلافات بین گروه های پزشکی به صورت کدخدامنشی و با این استدلال که انتظام امور پزشکی بر عهده سازمان نظام پزشکی است، حل می شد.

وی افزود: ماده واحده قانون چگونگی تعیین وظایف و صلاحیت شاغلان حرفه های پزشکی در سال 76 در مجلس تصویب شد اما حدود 22 سال به طول انجامید که آیین نامه اجرایی آن تهیه شود و خلا این کمیسیون در تمام سالهای گذشته احساس می شد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اضافه کرد: این کمیسیون، مرجع منبعث از قانون است و تصمیمات و مصوبات این کمیسیون باید به گونه ای باشد که بر مصوبات سایر دستگاه ها و مجموعه ها اولویت داشته باشد و فصل الخطاب تعارضات موجود باشد/

گزارش تصویری

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.