ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

ضرورت بهره گیری از ظرفیت ارائه دهندگان خدمات سلامت در دستور کار قرار گرفت

  • 12 آبان 1398
  • 08:51
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 446 بازدید
  • Article Rating
ضرورت بهره گیری از ظرفیت ارائه دهندگان خدمات سلامت در دستور کار قرار گرفت
اولین جلسه کمیسیون ملی تعیین حیطه وظایف شاغلان حرف پزشکی و وابسته تشکیل و ضرورت بهره گیری از ظرفیت ارائه دهندگان خدمات سلامت و هم افزایی در راستای رفع نیازهای مردم مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر محمد جهانگیری دبیرکمیسیون ملی تعیین حیطه وظایف شاغلان حرف پزشکی و وابسته در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پزشکی با اشاره به ماده واحده قانون چگونگی تعیین حدود وظایف و صلاحیت شاغلان حرف پزشکی و وابسته مصوب سال 76 مجلس شورای اسلامی گفت: پس از پیگیری های وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی ، شیوه نامه اجرایی این ماده واحده در اردیبهشت سال 98 پس از تایید سازمان نظام پزشکی توسط وزیر بهداشت برای اجرا ابلاغ شد.

وی افزود: در این جلسه ماده 4 و 5 شیوه نامه اجرایی ماده واحده قانون چگونگی تعیین وظایف و صلاحیت شاغلان حرفه های پزشکی و وابسته آن مورد توجه قرار گرفت و آیین نامه شورای معین کمیسیون ملی تعیین حیطه وظایف شاغلان حرف پزشکی و وابسته مطرح و به تصویب رسید.

وی ادامه داد:  موارد ارجاعی در شورای معین پس از بررسی مستند سازی و تایید، به منظور تصویب به کمیسیون ملی ارائه خواهد شد.

دبیرکمیسیون ملی تعیین حیطه وظایف شاغلان حرف پزشکی و وابسته با اشاره به تاکیدات وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی مبنی بر اجرای صحیح و به دور از هرگونه شائبه در حوزه صلاحیت حرفه ای خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت، رئیس کل سازمان نظام پزشکی و اعضای کمیسیون بر بهره گیری از ظرفیت های ارائه دهندگان خدمات سلامت و هم افزایی و جامع نگری در راستای رفع نیازهای مردم در حوزه سلامت تاکید داشته و کارشناسی  همه جانبه و استماع نظرات اصولی و اولویت های مطرح شده در این حوزه مورد توجه ویژه قرار گرفت.

جهانگیری یادآور شد: برای اجرا شدن این مهم مقرر شد تا فرآیند ارجاع موضوعات به صورت شفاف از طریق وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تبیین و اعلام شود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.