ﺳﻪشنبه، 12 مرداد 1400

سند جامع خدمات سلامت در داروخانه ها، تعارض قانونی و اشکالات اجرایی دارد

  • 22 مهر 1398
  • 09:00
  • سازمان
  • 1 دیدگاه
  • 442 بازدید
  • Article Rating
سند جامع خدمات سلامت در داروخانه ها، تعارض قانونی و اشکالات اجرایی دارد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان غذا و دارو خواستار اخذ نظر مشورتی نظام پزشکی در خصوص ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط با سند جامع خدمات سلامت در داروخانه های کشور شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ، دکتر محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ابلاغ سند جامع خدمات سلامت در داروخانه های ایران مورخ 98/7/17بیان کرد: علیرغم تصریح قانونی در بند "الف" ماده 3 قانون نظام پزشکی و نیز مکاتبات مکرر این سازمان در جهت ضرورت هماهنگی و مشورت در مقوله بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط ، سند فوق الذکر بدون استعلام نظر و مشورت سازمان نظام پزشکی ابلاغ شده و موارد متعدد از تعارض قانونی و اشکالات اجرایی در آن ملاحظه می شود.

وی با تاکید بر این که عدم اصلاح موارد مذکور باعث تداخل جدی و آسیب در روند درمانی بیماران شده و عوارض خطیری به همراه خواهد داشت،خاطرنشان کرد:  ضمن ابرام بر ضرورت استعلام نظر مشورتی و اصلاحی سازمان نظام پزشکی قبل از ابلاغ اینگونه اسناد، اصلاح و حذف بندهای متعددی از قبیل "درمان بیماری های جزئی " که ابعاد و حدود تشخیصی آن قابل تصور نیست و ذکر آن در سند مذکور ، موجب اختلال در روند درمان و احتمال آسیب بیماران خواهد شد و موارد دیگری که در جلسه کارشناسی و فنی عنوان خواهد شد ؛ مورد تاکید است.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محمد محمدی چهارشنبه, 24 مهر,1398 12:21
در مورد استعلام نظر سازمان نظام پزشکی با رییس کل محترم سازمان موافقم اما سازمان هم نباید بگونه ای موضعگیری کند که شائبه پاسداری بی چون وچرا از شئون فقط صنف پزشکی به ذهن متبادر شود. سازمان متعلق به همه صنوف پزشکی است!