پنجشنبه، 14 اسفند 1399

نظارت بر وجود یا عدم وجود کارتخوان بر عهده نظام پزشکی نیست

  • 14 مهر 1398
  • 09:35
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 664 بازدید
  • Article Rating
نظارت بر وجود یا عدم وجود کارتخوان بر عهده نظام پزشکی نیست
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: بر اساس قانون، وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه کارتخوان، اطلاع رسانی و تشویق پزشکان بود که انجام شده است. نظارت بر وجود یا عدم وجود کارتخوان بر عهده نظام پزشکی نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ؛ دکتر محمد جهانگیری در گفت‌وگو با "ایرنا "درباره نقش سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان در مطب پزشکان افزود: بقیه موارد در زمینه کارتخوان بر عهده قانون گذار است که مسیر آن طی می‌شود. وظیفه سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکی انجام شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه وظیفه دستگاه‌ها بر اساس قانون مشخص است و سازمان نظام پزشکی وظیفه خود را در این زمینه اجرایی کرده است. وظیفه ما بر اساس قانون، همکاری جهت اطلاع رسانی بوده که این کار به نحو لازم انجام شده است.

جهانگیری بیان کرد: قرار است کارگروهی نیز با سازمان امور مالیاتی داشته باشیم تا موارد مختلف را پیگیری کرده و بازخورد آن را اعلام کنیم. اعضای این کارگروه شکل گرفته، اما هنوز جلسه تشکیل نشده است. پس از تشکیل این کارگروه، بازخوردها به اطلاع می‌رسد.

یحیی کمالی‌پور، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی پیش از این در رابطه گفته بود: مجلس قانون الزام پزشکان به استفاده از کارتخوان را تصویب کرد، اما در نهایت سازمان امور مالیاتی نتوانست پزشکان را ملزم به استفاده کند و تنها ۲۵ درصد آنها از کارتخوان استفاده کردند.

علی اصغر پیوندی، رئیس نظام پزشکی تهران روز گذشته در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواست که بند مربوط به پایانه‌های فروشگاهی که در قانون بودجه ۹۸ آمده بود، در قانون بودجه سال ۹۹ تصویب نشود. پیوندی در این نامه نوشت: وضع بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ و ایجاد تبعیضی ناروا بین تعرفه‌های جامعه پزشکی با سایر صنوف و تصویب مقررات مالیاتی سخت گیرانه می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور موجبات دلسردی را برای خدمت به آحاد جامعه از سوی پزشکان فراهم آورد. نظر به این‌که در آستانه تقدیم بودجه سال ۹۹ کل کشور به مجلس شورای اسلامی هستیم، مستدعی‌ است ضمن عدم تصویب مجدد بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال جاری در راستای تعیین واقعی ارزش خدمات سلامت گام برداشته شود.

بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ می‌گوید همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۴ اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.