شنبه، 9 اسفند 1399

رئیس کل سازمان نظام پزشکی عنوان کرد:

آسیب بیماران ،در صورت عدم تامین به موقع امکانات برای انجام انواع آزمایشات

  • 03 مهر 1398
  • 11:55
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 753 بازدید
  • Article Rating
آسیب بیماران ،در صورت عدم تامین به موقع امکانات برای انجام انواع آزمایشات
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت : رعایت استانداردهای بین المللی برای ارائه خدمات باکیفیت در آزمایشگاهها یکی ازدغدغه های جامعه پزشکی است زیرا اگر امکانات لازم برای انجام انواع آزمایشات به موقع تامین نشود ، بیمار آسیب می بیند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی؛ دکتر محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در بیست و یکمین همایش سالانه و چهارمین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه که امروز در سالن همایش های رازی آغاز به کار کرد ضمن تشکر و قدردانی از بزرگان این رشته بیان کرد: با توجه به این که آزمایشگاهها نقش مهمی در اقدامات پیشگیرانه و غربالگری دارند نیازمند استاندارد بالایی هستند تا خدمات با کیفیتی به بیماران ارائه شود.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی کشور مدیون بزرگان رشته پاتولوژی است، افزود: در تمامی مراحل پزشکی از غربالگری تا تشخیص و درمان بیماری نیازمند رشته پاتولوژی هستیم زیرا نقش مهمی در اقدامات پیشگیرانه و غربالگری دارد.

وی با تاکید براین که جامعه پزشکی خدوم و ایثارگراست؛ ادامه داد: رعایت استانداردهای بین المللی برای ارائه خدمات باکیفیت در آزمایشگاهها یکی ازدغدغه های جامعه پزشکی است زیرا اگر امکانات لازم  برای انجام انواع آزمایشات به موقع تامین نشود ، بیمار آسیب می بیند.

وی محاسبه هزینه تمام شده یا تعرفه های واقعی را یکی از استراتژی های سازمان نظام پزشکی عنوان کرد و گفت: همواره بر اقتصاد درمان تاکید کرده ایم و نگاه حاکم سود آوری نیست بلکه رعایت استانداردهای کنترل کیفی است  .

ظفرقندی با بیان این که جامعه پزشکی خود را موظف و متعهد به رعایت اخلاق حرفه ای می داند ، تصریح کرد: قسم یاد کرده ایم که استانداردهای پزشکی را برای مردم رعایت کنیم و برای تحقق این مهم جلوی همه می ایستیم .

رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: شان و اعتماد و سرمایه جامعه پزشکی بالاست زیرا به مردم خدمتی می کند که جایگزینی برای آن نیست و طبق گفته امام حسین (ع) نیاز مردم به ما بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما عطا فرموده و گرچه پزشکی شغل پر استرسی است اما نباید شما را ملول کند.

وی در پایان یادآور شد: با وزارت بهداشت مباحث مربوط به هزینه تمام شده خدمات را قبل از تخصیص بودجه برای سال آتی پیگیری می کنیم و از وزارت بهداشت خواستار این شدیم که قبل از ابلاغ هر نوع آیین نامه ای در حوزه های مختلف از جمله پاتولوژی با مسولان انجمن مربوطه هماهنگی و کارشناسی لازم انجام شود.

گزارش تصویری

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.