دوشنبه، 6 بهمن 1399

تحریم‌ها مشخصا دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را هدف قرار داده‌است/ عدم تحویل محصولات دارویی به ایران

  • 01 مهر 1398
  • 15:20
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 422 بازدید
  • Article Rating
تحریم‌ها مشخصا دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را هدف قرار داده‌است/ عدم تحویل محصولات دارویی به ایران
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحریم‌های دشمنان مشخصا دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را هدف قرار داده‌است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دکتر ایرج حریرچی (معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا درباره تشدید تحریم‌های بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا که خرید غذا و دارو را دچار اختلال می‌کند، گفت: تحریم‌های دشمنان برخلاف ادعای دروغین آنها که مطرح می‌کنند، هیچ تاثیری بر دارو و مواد غذایی نخواهد گذاشت، مشخصا دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را هدف قرار داده‌است. عمده اقداماتی که برای اعمال این تحریم‌ها انجام می‌دهند، ایجاد محدودیت‌های بانکی است و سعی می‌کنند آن را تشدید کنند. 

وی خاطرنشان کرد: البته تنها تلاش آنها از طریق اقدامات بانکی نیست، بلکه برخی شرکت‌های داروئی و تجهیزات پزشکی بطور مستقیم محصولات را به ما تحویل نمی‌دهند. 

او با تاکید بر بی‌اثر بودن تحریم‌ها بیان کرد: با توجه به خودکفائی عمده‌ای که در تامین دارو داریم، و با توجه به اینکه از لحاظ عددی ۹۷ درصد داروهای کشور و ۶۷ درصد مواد اولیه تولیدات داروئی را خودمان تامین می‌کنیم و همچنین با توجه به پیش‌بینی‌ها و تمهیداتی که انجام شده است، هیچ نگرانی‌ از لحاظ تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود نخواهد داشت. 

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است، گفت: مردم مطمئن باشند که تمام نیازهای داروئی آنها به موقع و با قیمت مناسب در دسترس‌شان خواهد بود. 

حریرچی ضمن تاکید بر این که تحریم‌ها بی‌تاثیری خود را در گذشته نشان‌ داده‌ است، اظهار کرد: آمریکا و دشمنان ایران سابقا و در سطوح مختلف بانک مرکزی را تحریم کرده‌ بودند، الان فقط سطح این تحریم را تشدید کرده‌اند یا شیوه را تغییر داده‌اند. این تحریم‌ها به قول «ریچارد نفیو» یک سوءتفاهم است که ترامپ دچار آن شده است. در هر صورت ما مجاری مطمئن خودمان را برای تهیه دارو داریم. مردم اطمینان داشته باشند که تحریم‌ها کوچکترین تاثیری در تامین دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌گذارد.  

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.