شنبه، 9 اسفند 1399

لزوم حفظ حرمت پزشکان / تفاهم بین نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی

  • 02 شهریور 1398
  • 09:58
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 751 بازدید
  • Article Rating
 لزوم حفظ حرمت پزشکان / تفاهم بین نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که جامعه پزشکی مقدس بوده و حرمتش باید حفظ شود؛ گفت: جامعه پزشکی با سازمان امور مالیاتی به توافق کامل رسیده و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ، دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مراسم روز پزشک با اشاره به این که مسؤولان سازمان امور مالیاتی با سازمان نظام پزشکی تفاهم کردند؛ اظهار کرد: پس از آن اعلام کردیم که با هوچی بازی کار پیش نمی‌رود و در جلسه دیگری با سازمان امور مالیاتی، هیئت ۱۱ نفره‌ای تعیین شد که دبیرخانه آن هم در سازمان نظام پزشکی وجود داشت. این شرایط شفافی بود که ایجاد کردیم.

وی با اشاره به این که در حال حاضر بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی تفاهم کامل حاصل شده ؛ افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم در این زمینه نظارت می‌کند و اگر کسی کار دیگری می‌خواهد انجام دهد، به دنبال اتحاد کشور نیست و مسئولان نظارتی باید به این مورد توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: در شرایطی که نهایت تفاهم بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی وجود داشت، قبل از تقدیم لایحه بودجه ۹۸ به مجلس، صحبت‌های دیگری درباره مالیات پزشکان مطرح شد. هشدار می‌دهم که برخی عوامل بیگانه و جاسوسان که نمی‌خواهند این کشور سر پای خود باشد و استکبار جهانی روی از بین بردن اتحاد برنامه ریزی کردند.

به گفته نوبخت تمام تلاش گروه پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این است که در تدوین برنامه ششم توسعه و در مواد ۷۰ تا ۷۴ به مسائل اساسی و زیربنایی علم طب توجه شود و یکی از مسائل مورد چالش که تکلیف آن در قانون مشخص شده، توجه به پزشکی عمومی کشور است زیرا از این ستون فقرات علم طب به نحو شایسته بهره گرفته نشده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در تیر ماه امسال به همت وزیر بهداشت، رئیس جمهور پرونده الکترونیک سلامت را رونمایی کرد و این فرصتی است تا از پزشکان عمومی در نظام ارجاع استفاده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: به جامعه پزشکی افتخار می‌کنیم، زیرا کار حیاتی بر عهده جامعه پزشکی است و باید گفت هر روز و هر لحظه، روز پزشک است و باید از خدمات پزشکان قدردانی کرد که در حال حاضر در اتاق‌های عمل و بخش‌های مختلف بیمارستانی مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.

***اوج زحمات پزشکان را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز در مراسم گرامیداشت روز پزشک ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکی بیان کرد: یکی از نکاتی که نباید آن را فراموش کنیم ؛اوج زحمات پزشکان در طول بحران‌های مختلف پس از انقلاب و قبل از انقلاب است و زحمات آن‌ها را در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم.

وی گفت: آنها همواره قبل از هر عملیاتی در منطقه حضور می‌یافتند و از آن مهم‌تر اتفاقی بود که در زنجیره بیمارستان‌های صحرایی افتاده بود به‌طوری که ادعا می‌شود رکورد زمان لحظه جراحت تا درمان  در دوران جنگ شکسته شد.

 

 

 

انتهای پیام  

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.