شنبه، 9 اسفند 1399

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور انتقاد کرد: ساخت سریال های طنز کارشناسی نشده به توریسم درمانی ضربه می زند

  • 12 دی 1393
  • 15:58
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 284 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور انتقاد کرد: ساخت سریال های طنز کارشناسی نشده به توریسم درمانی ضربه می زند
رئیس کل سازمان نظام‌ پزشکی با اشاره به دیدگاه نظام پزشکی در زمینه سریال «اتاق عمل» ساخته مهران مدیری، گفت: ما مخالف طنز فاخر نیستیم ولی باید شأن جامعه پزشکی نیز رعایت شود، به هر حال پزشکی ایران در دنیا به خصوص در منطقه، در جایگاه ویژه ای است و نامه ای که درباره این سریال به مسئولان رسانه ملی نوشته شد، براساس درخواست انجمن‌های علمی و پزشکی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر علیرضا زالی با تاکید بر اینکه اینگونه فیلم‌ها و سریال‌ها نباید جایگاه پزشکی کشور را تحت الشعاع قرار دهد، افزود: ساخت سریال‌هایی که بدون مشورت و کارشناسی نظام پزشکی و جامعه پزشکی ساخته می شود، می‌تواند به توریسم سلامت ایران ضربه بزند، ولی سازمان نظام پزشکی آمادگی خود را جهت مشورت و کار کارشناسی، برای ساخت چنین سریال های طنزی اعلام می کند.

وی با ارج نهادن به تولیدات آقای مدیری عنوان کرد: هنوز درباره نامه ای که در خصوص فیلم ایشان به رسانه ملی نوشتیم، پاسخی دریافت نکرده و تاکنون نیز با آقای مدیری درباره سناریوی این سریال، دیدار و صحبتی نداشتم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در بخش دیگری از سخنان خود درباره معضل «ویزیت دوم» بیماران نیز بیان داشت: متاسفانه در کشور یک متدولوژی مشخصی در این باره وجود ندارد، بنابراین در دنیا طبقه بندی و استانداردسازی برای چنین ویزیت‌هایی متفاوت است، بطوریکه در کشورهای دیگر 9 ویزیت متفاوت اما در کشور ما همان یک تعریف نسخه وجود دارد.

وی با بیان اینکه دریافت هزینه برای ویزیت دوم بلامانع اما برای مشاهده یک آزمایش صِرف نباید گرفته شود، ادامه داد: در اصلاح کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت به این مهم پرداخته شده است، اما زمانی این مشکل هم برای بیمار و هم برای پزشک رفع می شود، که رابطه مالی میان بیمار و پزشک برداشته شود و این مسئله منوط به حمایت بیشتر بیمه‌ها است.

زالی با تاکید بر تفکیک ویزیت‌ها در کشور براساس استاندارسازی علمی عنوان کرد: بیمه‌ها باید در این زمینه ورود کرده و مکانیزم و متدولوژی کنونی را که بسیار قدیمی و دارای اختلاف سلیقه بسیار است، را اصلاح کنند.

انتهای خبر/

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.