چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400

مهر تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله بر طرح تحول نظام سلامت

  • 24 آذر 1393
  • 22:49
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 323 بازدید
  • Article Rating
مهر تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله بر طرح تحول نظام سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله گفت: در مجموع طرح تحول سلامت کار رو به ‏جلو و درستی بوده که باید خوب و حساب شده پیش برود تا منابع مالی در جای خود استفاده شده و حداکثر بهره‌وری ‏انجام شود‎.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی. به نقل از بسیج جامعه پزشکی، دکتر جعفر اصلانی گفت: طرح تحول سلامت قدم مثبتی است که بعد از سال‌های متمادی پس از انقلاب اسلامی در عرصه ‏بهداشت و درمان صورت گرفته است و این طرح دارای جنبه‌های فرصتی خوب و البته جنبه‌های تهدیدی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیة الله وظیفه بسیج جامعه پزشکی را شناسایی فرصت‌هایی که برای ‏ارائه خدمت بهتر، سریع‌تر، تخصصی‌تر و ساده‌تر به مردم موثرند و گسترش آنها به کمک فضاسازی و تبلیغ خواند و ‏گفت: با عمق‌بخشی به فرصت‌های ایجاد شده و گسترش این طرح می‌توان کمک مدیریتی و فکری را در مرحله اجرا ‏کرد و یک سری تهدیداتی را که در زمینه‌های مختلف مدیریتی و مالی است را برطرف کرد.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی قادر است با در دست داشتن نیروها و امکاناتش تهدیدها را شناسایی کرده و راه‌های ‏مقابله را به متولیان امر ارائه دهد و بدین صورت وظیفه خود را در قبال طرح تحول سلامت انجام دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیة الله با بیان اینکه برگزاری جلسات متعدد برای تبیین طرح نظام ‏سلامت، نظرسنجی از افراد، رفع ابهامات و بیان تجربیات کمک به متولیان است، همه این امور را از کارکردها و انجام ‏آن را در توان بسیج جامعه پزشکی معرفی کرد.

دکتر اصلانی با اشاره به اینکه تاکنون براساس اخبار و اطلاعات به دست آمده، مردم رضایت کامل را از اجرای طرح ‏دارند، گفت: به هرحال هر طرحی در زمان اجرا دارای پاشنه‌های آشیل است که اگر به آنها دقت نشود و برنامه‌ریزی ‏لازم برای آنها صورت نگیرد ممکن است این طرح به ضد خود تبدیل شود اما در مجموع طرح تحول سلامت کار رو به ‏جلو و درستی بوده که باید خوب و حساب شده پیش برود تا منابع مالی در جای خود استفاده شده و حداکثر بهره‌وری ‏انجام شود.

انتهای خبر/

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.