ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

کارگاه آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب برگزار شد

  • 09 اردیبهشت 1398
  • 19:20
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 518 بازدید
  • Article Rating
کارگاه  آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب برگزار شد
به منظور پیاده سازی آداپتورهای پرونده الکترونیک سلامت در سامانه های اطلاعاتی مطب کارگاه آموزشی آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب با سرویس مذکور در سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ، معاونت فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با همکاری مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ،کارگاه آموزشی آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب را در راستای پیاده سازی آداپتورهای پرونده الکترونیک سلامت در سامانه های اطلاعاتی مطب و به منظور تبیین ابعاد برنامه و  رویکردهای پیش روی این پروژه برگزار کرد.

در این کارگاه به نحوه آموزش فنی نحوه بهره برداری از این سرویس درمراکز ارائه دهنده خدمات سلامت کشور پرداخته شد.

دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این کارگاه بیان کرد : بانک جهانی اعلام کرده سومین عرصه مطمئن سرمایه گذاری سلامت است  و فناوری اطلاعات نیز پیشروترین حوزه توسعه و سرمایه گذاری در جهان است که ترکیب این دو می تواند شرایط بهتری را برای استفاده بهینه از ظرفیت ها ایجاد کند.

وی اظهار کرد : حوزه سلامت مانند کویر است که اگر آشنا و راه بلد باشیم عبور از آن لذت بخش و آسان خواهد بود اما اگر سیستم را نشناسیم یا سردر گم شده و یا به جای اول خود باز می گردیم.

 

وی افزود: 70 درصد موضوعات سلامت خارج از خدمت پزشکی است و تمام حوزه های اجتماعی درگیر آن است ، بنابراین پاسخگویی اجتماعی و مسئولیت پذیری از وظایف مهم بوده و نمی توان در عرصه سلامت فقط به منافع فردی فکر کرد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: باید هم افزایی و هم کاری را سرلوحه کار بگذاریم  زیرا فواید آن به سلامت اجتماعی بازخواهد گشت و در عرصه سلامت نیازمند تفکر برنده برنده و  ایثارگری هستیم چون خاصیت این حوزه بر این امر استوار بوده که اصل سلامت مردم است .

وی خاطرنشان کرد: اگر سیاست ها یکپارچه بوده و فرآیندها بهینه شود آنگاه فناوری اطلاعات حرفی برای گفتن خواهد داشت و باید به  تشکل ها و همگرایی ها پایبند باشیم و رقابت را بصورت بهینه در بخش خصوصی نهادینه کنیم .

انتهای پیام

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.