جمعه، 15 اسفند 1399

هیچ منطقی در افزایش تعرفه ها اعمال نشده و ناعادلانه است

  • 31 فروردین 1398
  • 10:41
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 535 بازدید
  • Article Rating
هیچ منطقی در افزایش تعرفه ها اعمال نشده و ناعادلانه است
عضو هیات رئیسه مجمع عمومی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه در تعرفه اعلام شده توجهی به نظر نظام پزشکی و نظرات کارشناسی نشده است؛ گفت : نظر نظام پزشکی برای افزایش تعرفه 40 درصد بود که به دلیل شرایط معیشتی سخت مردم ، در نهایت 25 درصد را پیشنهاد کرده بودند.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر منصور جعفری نمین عضو هیات رئیسه مجمع عمومی نظام پزشکی کشور با اشاره به اینکه مسئولین درهیات دولت ویزیت بین 6 تا 9 درصد را تصویب کرده و در رابطه با کای جراحی افزایشی صورت نگرفته است، اظهار کرد : مجلس تصویب کرده تا از ابتدای سال 98 علی الحساب 10 درصد مالیات ازپزشکان دریافت شود که افزایش6 درصدی تعرفه یعنی پزشکان منهای سه هستند که این موضوع با قوانین مملکت مغایرت دارد .

وی افزود: در صورت ادامه این روند ، جامعه پزشکی به ویژه بخش خصوصی دچار آسیب و زیان می شود به طوری که برخی از مراکر امکان ادامه کار را نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه وضعیت بیمه ها و مطالبات جامعه پزشکی که با  تاخیر مواجه است از دیگر مشکلات عمده جامعه پزشکی است ،تصریح کرد : افرایش اجاره بهای مطب ، حقوق منشی که با افزایش 36درصد مواجه است ، هزینه آب و گاز و ... برای جامعه پزشکی هزینه دارد در حالی که کمترین میزان افزایش را برای تعرفه ها در نظر گرفته  اند.

رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان اردبیل با تاکید بر  اینکه جامعه پزشکی زیاده خواه نبوده و در تمامی عرصه ها در خدمت مردم ونظام بوده اند، گفت : باید توجه داشت که این جامعه نیز برای امرار معاش باید درآمد داشته باشد . باید توجه داشت که 70 درصد جامعه پزشکی را پزشکان عمومی تشکیل داده اند و در صورت اصلاح نشدن تعرفه ها ، قطعا مشکلاتی بروز می کند که به ضرر جامعه پزشکی و بیماران خواهد بود.

جعفری نمین در ادامه با بیان اینکه جامعه پزشکی وضعیت کشور و دولت را درک کرده و آگاه است که خسارات ناشی از سیل به برخی از شهرهای کشورمان بسیار زیاد است، اظهار کرد : با همه این مشکلات ، جامعه پزشکی از مردم جدا نیست و از دولت ، رئیس جمهور و وزیر بهداشت میخواهیم که به این قشر توجه داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان اردبیل در پایان با اشاره به  اینکه هیچ منطق قانونی و نظر کارشناسی در افزایش تعرفه ها اعمال نشده است؛ خاطر نشان کرد : چند تیم کارشناسی به مدت شش ماه ، میزان افزایش منطقی تعرفه ها را بررسی کردند ولی در نهایت بدون توجه به نظرات کارشناسان ، تعرفه را تغییر دادند ./

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.