ﺳﻪشنبه، 12 اسفند 1399

دکتر ناهید خداکرمی رئیس انجمن علمی مامایی ایران خبر داد: ویزیت خودجوش و رایگان مددجویان توسط ماماها در سراسر کشور

  • 05 تیر 1395
  • 13:50
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 340 بازدید
  • Article Rating
دکتر ناهید خداکرمی رئیس انجمن علمی مامایی ایران خبر داد:  ویزیت خودجوش و رایگان مددجویان توسط ماماها در سراسر کشور
مراسم افطاری سازمان بهزیستی با جامعه پزشکی به همت روابط عمومی سازمان نظام پزشکی و اداره کل بهزیستی استان تهران با حضور نمایندگانی از انجمن های علمی تخصصی و بیمارستان های خصوصی شب گذشته در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد.

دکتر ناهید خداکرمی رئیس انجمن علمی مامایی ایران اظهار داشت: به عنوان رئیس انجمن علمی مامایی ایران اذعان می کنم که همکاران من در سراسر کشور به صورت خودجوش تاکنون تمام مددجویان تحت پوش سازمان بهزیستی را در مطب هایشان به صورت رایگان ویزیت کرده اند.

به گزارش خبرنگار نظام پزشکی دکتر ناهید خداکرمی رئیس انجمن علمی مامایی ایران که شب گذشته در مراسم افطاری سازمان نظام پزشکی و شیرخوارگاه آمنه سخن می گفت با تسلیت به مناسبت چنین شبی که امام تمام بزرگ مردان دنیا ضربت خوردند، گفت: امشب به برکت خونی که از سر ایشان ریخته نشستیم و افتخار می کنیم که پیرو علی هستیم. 

 وی با بیان اینکه ما حامی جمعیت دختران معلول، زنان بی سرپرست و حتی بدسرپرست از تمام امکانات جمعیت 30 هزار نفری مامایی در سراسر کشور و در تمام مطب ها حتی در دورترین نقاط کشور استفاده می کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین در تمام غربالگری بیماری ها و مشاوره های مورد نیاز به خصوص در مدیریت رفتارهای پر خطر زنان آسیب پذیر اجتماعی مشارکت خواهیم کرد.

خداکرمی با اشاره به بحران جمعیت، کاهش نرخ باروری و پیرشدن جمعیت کشور، ابراز داشت: در کنار آن مدیریت کنترل جمعیت بی خانمان ها و مدیریت کنترل تولد نوزادان در خیابان ها نیز امر بسیار مهمی است که همه ما در برنامه ریزی ها و مدیریت ها باید لحاظ کنیم.

وی ادامه داد: زیبا نیست هر ماه شاهد تحویل 55 کودک به بهزیسی تهران باشیم. آسیب های خانوادگی، اجتماعی و آن چه که دل ما را به درد می آورد، معلول فاکتورهای متعددی است که نمی توان در مورد آن یک طرفه قضاوت کرد.

به گفته رئیس انجمن علمی مامایی ایران، زمانی که در ابعاد سیاسی، قضایی، اجتماعی، رفاه اقتصادی و رشد اقتصادی مشکلی در کشور وجود دارد، باید تمام جوانب مدنظر قرار گیرد چرا که نه وزارت رفاه و نه وزارت بهداشت به تنهایی نمی توانند آن را مدیریت کرده و به رفع آن اقدام کنند. 

وی با تاکید بر اینکه باید همه دست به دست هم داده و سیاست گذاران، مدیران و قانون گذاران را یاری کنیم تا با حضور در اجتماع به رفع مشکلات بپردازند، ابراز داشت: امیدوارم گسستی که بین انجمن ها، سیاست گذاران و قانون گذاران وجود دارد، در دولت تدبیر و امید کاهش یابد.

خداکرمی در پایان یادآور شد: اگر ارتباط میان نخبگان پزشکی کشور، نخبگان اجتماعی و دگر اندیشان با سیاست گذار برقرار شود، مسلم است سال آینده و سال های آینده شاهد تولد نوزادان در کارتون نخواهیم بود.

انتهای پیام/ع

(استفاده از اخبار با ذکر منبع الزامی است)

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.