یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400

نخستین سمپوزیوم ملی بررسی جنبه های فقهی اخلاقی و حقوقی مراقبت های پایان حیات بیماران برگزار می شود

  • 14 اردیبهشت 1393
  • 12:05
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 23809 بازدید
  • Article Rating
نخستین سمپوزیوم ملی بررسی جنبه های فقهی اخلاقی و حقوقی مراقبت های پایان حیات بیماران برگزار می شود
سازمان نظام پزشکی نخستین سمپوزیوم ملی «بررسی جنبه های فقهی، اخلاقی و حقوقی مراقبت های پایان حیات بیماران» را 17 و 18 اردیبهشت ماه در سالن همایش های بیمارستان آتیه برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی ، این سمپوزیوم با همکاری پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی و بیمارستان آتیه، با هدف رفع تعارض های فقهی، اخلاقی و حقوقی مراقبت های پایان حیات بیماران در ایران  و یافتن  راهکارهای تصمیم سازی اخلاقی  در این حوزه، برگزار می شود.

دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر سمپوزیوم «بررسی جنبه های فقهی، اخلاقی  و حقوقی مراقبت های پایان حیات بیماران»، با اعلام این خبر ،  ابراز امیدواری کرد که نتایج این سمپوزیوم بتواند  گام مهمی در کمک به جامعه پزشکی به ویژه پزشکان،بیماران و خانواده های  آنها برای تصمیم گیری پزشکی در مورد بیمارانی که درمراحل انتهای حیات خود قرار دارند باشد.

وی ادامه داد این همایش در چهار پانل به صورت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود که طی آن اساتید و کارشناسان جامعه پزشکی ، فقه و حقوق و اخلاق  به ایراد سخنرانی و ارائه مقاله می پردازند. همچنین برگزاری کارگاه طب تسکینی عمومی از جمله برنامه های جانبی این سمپوزیوم دو روزه می باشد.

این سمپوزیوم برای کلیه گروه های پزشکی دارای حداکثر 12 امتیاز بازآموزی می باشد.

لازم به ذکر است علاقه مندان برای ثبت نام در سمپوزیوم می توانند  با شماره تلفن های 84138307 و 84138310 تماس گرفته و یا به سایت imc.irmce.ir  مراجعه نمایند.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.