دوشنبه، 30 فروردین 1400

تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان معترض به مصوبه نظام پزشکی

  • 28 تیر 1395
  • 18:28
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 313 بازدید
  • Article Rating
مدیرکل صدور پروانه سازمان نظام پزشکی ازتشکیل کمیته‌ای برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان معترض به مصوبه نظام پزشکی مبنی بر عدم ارایه شماره نظام پزشکی خبرداد.

به نقل از شفا آنلاین، در یکی دوهفته گذشته جمعی از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های وزارت علوم در اعتراض به عدم اختصاص شماره نظام پزشکی به برخی رشته های PhD  در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند و هنوز هم این تجمع های اعتراضی ادامه دارد تا جایی که روز پبج شنبه نیز جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان در مقابل سازمان نظام پزشکی هم تجمع کردند.

این اعتراض به دلیل نامه اخیر سازمان نظام پزشکی بوده که تاکید داشته، دانشجویان رشته‌های متعددی که کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد خود را از وزارت علوم و مدرک دکتری را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند، حق دریافت شماره نظام پزشکی و تأسیس آزمایشگاه‌ها و مطب‌های مرتبط با رشته تخصصی خود را نخواهند داشت.

این دانشجویان معترض معتقدند نامه اخیر سازمان نظام پزشکی به سازمان سنجش پزشکی در آستانه کنکور دکترای تخصصی وزارت بهداشت، مبنای علمی نداشته و به نوعی باعث محرومیت دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم از حقوق قانونی و بی‌عدالتی آموزشی است.

این دانش آموختگان در رشته‌هایی همچون دامپزشکی، زیست شناسی، فن آوری پزشکی، مهندسی کشاورزی، علوم و صنایع غذایی، علوم دامی، دامپروری و ... که اجازه‌ی تحصیل در مقطع Ph.D رشته‌های بالینی همچون علوم تغذیه، ژنتیک پزشکی، پزشکی مولکولی، ایمنی شناسی پزشکی و بیوشیمی بالینی را دارند.

حجت الله مقیمی گفت:‌ پنجشنبه هفته گذشته در جلسه‌ای که در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت دانشجویان دکترای دامپزشکی برای شرکت در رشته تغذیه که مورد اعتراض این داوطلبان بود، جلسه‌ای تشکیل شد و قرار شد کمیته‌ای مسؤول رسیدگی به وضعیت این دانش‌آموختگان شود.

وی ادامه داد: در نتیجه، اطلاعات به این کمیته ارجاع داده خواهد شد و این کمیته شامل چهار تا پنج نفر از اعضای شورای عالی و نمایندگانی از معاونت‌های آموزشی،‌ بهداشت، توسعه و درمان وزارت بهداشت است تا مشکل پیش آمده برای این دانشجویان برطرف شود.

مدیرکل صدور پروانه سازمان نظام پزشکی گفت: بنابراین با هماهنگی وزارت بهداشت، به درخواست این داوطلبان پاسخ داده خواهد شد، البته برای آنهایی که صلاحیت ادامه تحصیل در این رشته‌ها و دریافت شماره نظام‌پزشکی را داشته باشند.

به گفته این دانشجویان رشته دامپزشکی فقط به رشته هایی که کارشناسی آنها پروانه دار هستند مانند رشته های تغذیه و مامایی و...در صورتی که در رشته دکترا قبول شوند شماره نظام پزشکی داده می شود و سایر رشته ها هرچند باسواد هم باشند شماره نظام پزشکی به آنها تعلق نمی گیرد و اجازه هیات علمی شدن هم داده نمی شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.