جمعه، 8 اسفند 1399

دندانپزشکان درآمدهای چند ده میلیونی ندارند / سردرگمی در پرداخت مالیات

  • 02 اردیبهشت 1396
  • 07:35
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 237 بازدید
  • Article Rating
دندانپزشکان درآمدهای چند ده میلیونی ندارند / سردرگمی در پرداخت مالیات
رییس هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران گفت : جامعه دندانپزشکی با نوعی سردرگمی در پرداخت مالیاتهای سنگین مواجه است در حالی که میزان درآمد آن ها با مالیات ها همخوانی ندارد.

علی تاجرنیا رییس هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگارنظام پزشکی با اشاره به این که برخلاف تصور رایج جامعه دندانپزشکی درآمدهای چند ده میلیونی ندارند ؛ اظهار داشت : جامعه دندانپزشکی با نوعی سردرگمی در پرداخت مالیاتهای سنگین مواجه است در حالی که اغلب دندانپزشکان با درآمدهای ناچیز به ارائه خدمات می پردازند.

وی با اشاره به برخی از مشکلاتی که جامعه دندانپزشکی با آن دست به گریبان است ، بیان کرد :  در شهرستان ها برخوردهای متفاوتی از سوی شهرداری ها با دندانپزشکان صورت می گیرد که سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای آن ها می شود و اخیرا نیز اداره آب و فاضلاب در قبال میزان آب مصرفی هزینه های گزافی را از دندانپزشکان دریافت می کند.

وی با بیان این که در خصوص مالیات دندانپزشکان با نوعی سردرگمی مواجه هستیم ، افزود : جامعه دندانپزشکی در خصوص مباحث مالیاتی مظلوم واقع شده است بطوری که معادل برخی از جراحانی که درآمدهای بالا دارند از آنها درخواست مالیات می کنند.

این متخصص پروتزهای دندانی با ا شاره به این که میزان افزایش تعرفه های دندانپزشکی طی یک دهه گذشته بسیار کمتر از رشد تورم در کشور بوده است تصریح کرد : عادلانه بودن درآمدها به معنای مساوی بودن نیست بلکه به ازای خدمتی که انجام می شود باید درآمد معقول داشت که متاسفانه اغلب همکاران دندانپزشک با دریافت 40 درصد از سهم تعرفه واقعی در کلانشهری مانند تهران کار می کنند.

تاجرنیا تصریح کرد : هزینه های تمام شده برای ارائه خدمات دندانپزشکی گران است و مالیاتی که برای جامعه دندانپزشکی کشور در نظر گرفته می شود در واقع مالیات بردرآمد نیست بلکه مالیات بر شغل است و هر ساله بر مقدار آن افزوده می شود.

 

رییس هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران بیان کرد : نگاهی که از بیرون نسبت به درآمدهای قشر دندانپزشک وجود دارد این است که فکر می کنند دندانپزشکان درآمدهای بالایی دارند در حالی که تنها بخش کوچکی از جامعه دندانپزشکی درآمدهای معقولی دارند.

وی یاد آور شد : باید تلاش شود تا هزینه تمام شده خدمات در تعیین تعرفه های دندانپزشکی لحاظ شود و در این چارچوب شفاف سازی های لازم انجام شود و بیماران نیز بر اساس توان مالی خود حق انتخاب دندانپزشک و مرکزی که دارای امکانات و تجهیزات بیشتری برای ارائه خدمات در این حوزه است ، داشته باشند.

انتهای پیام / ر

(استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است)

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.