جمعه، 15 اسفند 1399

فیزیوتراپیست ها مورد بی مهری متولیان نظام سلامت قرار گرفتند

  • 31 تیر 1394
  • 10:59
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 464 بازدید
  • Article Rating
فیزیوتراپیست ها مورد بی مهری متولیان نظام سلامت قرار گرفتند
عضو شورایعالی نظام پزشکی با اشاره به اینکه فیزیوتراپیست ها نیز مانند بسیاری از دانش آموختگان گروه های مختلف پزشکی مورد بی مهری متولیان نظام سلامت کشور قرار گرفتند ، گفت :تبلور این بی مهری ها را می توان در لابه لای صفحات کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت مشاهده کرد.

 

دکتر داریوش طاهرخانی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار این سازمان با  اشاره به اینکه وقتی تاریخ ادبیات کشور را ورق بزنیم ، همواره مشاهده می کنیم که ادیبان ، کار جامعه پزشکی را به تلفیقی از علم و هنر منسوب نموده اند؛ اظهار داشت : در میان رشته های مختلف ، فیزیو تراپی از جمله گرایش هایی است که دانش آموختگان آن با هنر خویش ، آموزه های علمی خود را در درمان بیماران عینیت می بخشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ، فیزیوتراپیست ها نیز مانند بسیاری از دانش آموختگان گروه های مختلف پزشکی مورد بی مهری متولیان نظام سلامت کشور قرار گرفتند ، افزود:  تبلور این بی مهری ها را می توان در لابه لای صفحات کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت ، آنجایی که تعرفه های "هنر دستان فیزیوتراپیست ها ، فدای تن آهنین و بی روح تجهیزات پزشکی می شود" ، با تمام وجود احساس کرد ،اما باید دانست که هیچ تصمیم و یا مصوبه ی مصلحت اندیشانه دولتیان ، دوم مرداد را که یاد آور "هنر دستان فیزیو تراپیست ها" می باشد ، در  یاد ها کمرنگ نخواهد کرد. دستانی که ناتوانی ها را به توانایی تبدیل می کنند.

وی خاطرنشان ساخت :جا دارد که در پنجاهمین سال روز فیزیوتراپی کشور از تلاش ها و مجاهدت های نمایندگان فیزیوتراپیست ها در شورایعالی نظام پزشکی که به جد پی گیر مطالبات قانونی این گروه می باشند ، تشکر نمایم و این روز را به آنان و همه همکارانشان تبریک عرض نمایم.

انتهای پیام / ر

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.