چهارشنبه، 6 اسفند 1399

دلنوشته عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به رییس جمهور منتخب

  • 17 خرداد 1396
  • 07:38
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 260 بازدید
  • Article Rating
یک عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بهانه تعطیلی اعمال جراحی بیمارستان نمازی شیراز به دلیل کمبود دارو و تجهیزات مصرفی دلنوشته ای را خطاب به ریاست محترم جمهوری ایران نگاشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی متن این دلنوشته به شرح زیر است:

                                                                                                                                              باسمه تعالی
" دلنوشته عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ریاست محترم جمهوری ایران به بهانه تعطیلی اعمال جراحی بیمارستان نمازی شیراز به دلیل کمبود دارو و تجهیزات مصرفی در مورخه سه شنبه شانزدهم خرداد نود و شش"
هنوز یکماه از حلاوت برگزاری انتخابات شکوهمند دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و حضور حداکثری و هوشمندانه جامعه پزشکی در پای صندوق های رأی و رأی معنادار و نویدبخش قاطبه جامعه پزشکی به حضرتعالی نگذشته؛ که باز هم صدای ناقوس های یأس و نگرانی از بیمارستان ها و مراکز درمانی به گوش میرسد.
آری! باز هم دستاورد دیگری از مدیریت نامناسب طرح پر برکت تحول نظام سلامت و اختلال در روند خدمات رسانی مناسب جامعه پزشکی به بیماران دردمند!!
سه سال قبل در چنین روزهایی و در میانه ماه مبارک رمضان، دلنوشته ای از سر خیرخواهی و وطن پرستی خطاب به وزیر با درایت کابینه تدبیر و امید نگاشتم و در آن دلسوزانه و دردمندانه از ایشان درخواست نمودم " تا ناگهان زود، دیر نشده است " تدبیری بیندیشند و بازنگری جدی در نحوه اجرای طرح انجام دهند.
افسوس و صد افسوس؛ آنچه به جایی نرسد فریاد است ...
امروز و پس از گذشت سه سال از آن تاریخ، بار دیگر و پس از خستگی طاقت فرسای یک روز کاری طولانی و پر اضطراب در اتاق عمل و با شنیدن خبر تعطیلی تمامی جراحی های غیر اورژانس بیمارستان نمازی ( مرکز ریفرال بیماران از اقصی نقاط جنوب کشور ) دوباره و چندباره دلم به درد آمد...
باز هم ناخواسته و در اوج خستگی و حزنی عمیق، دست به قلم بردم و از شما منتخب دوازدهم مردم ( که اینبار با آرایی قاطع تر از قبل و با دست بازتر و البته اقتدار بیشتر برای ادامه راه اعتدال و عقلانیت در مدیریت عالی کشور برگزیده شدید ) تقاضا مینمایم، با رجوع به نظرات کارشناسان صاحب نظر و تمامی صاحبان فرایند و با نظرسنجی به دور از شبهه و ایهام و ابهام، طرح تحول سلامت را به صورت همه جانبه و با در نظر گرفتن تمامی دیدگاهها و نقطه نظرات اصلاحی و انتقادی مورد بازنگری قرار دهید.
جناب آقای دکتر روحانی :
شما را به مقدسات و شرافتتان قسم میدهم، برای پاسخ به حضور چشم گیر و سراسر پیام جامعه پزشکی در انتخابات اخیر و برای روشن شدن مجدد بارقه های کم فروغ امید در این گروه فرهیخته و اندیشمند، به نظرات کارشناسانه و همه جانبه این عزیزان در اقصی نقاط میهن عزیزمان رجوع نمایید...
به خداوندی خدا سوگند؛ افراد دلسوز و علاقه مند در میان جامعه پزشکی کم نیستند و نظرات سازنده این عزیزان میتواند فتح بابی باشد برای گذر از مسیر ناهموار و پرپیچ و خم نظام سلامت تا این کشتی طوفان زده را به ساحل امن آرامش رهنمون سازند، اگر خدا بخواهد و شما چون همیشه همت کنید و این عزیزان دلسوخته و ناامید را فرصتی دوباره دهید.
ولله ناگهان زود، دیر میشود...
                                                                                                                                              دکتر سید امیررضا مصباحی
                                                                                                                                 عضو هیأت علمی بخش ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.